banner2

banner1

banner22

Makedonya’dan haber var

Makedonya’da koronavirüse yakalanan Sakaryalı Aktaş ailesi tedavilerinin sağlıklı yapılmadığı için Türkiye’den yardım istemişti. Eşi hastanede tedavi gören kendisi de evde karantinada olan Fikriye Aktaş kendilerini gurbet elde yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

GÜNDEM 19.05.2020, 23:19 Editör: Ebru Bulut
Makedonya’dan haber var
banner48

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yaşayan Sakaryalı Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 10 ve 11 yaşlarındaki çocukları koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvurdu. Çift ve çocukları için yapılan testler pozitif çıktı. Akciğerinde rahatsızlık bulunan ve tansiyon hastası olan Cüneyt Aktaş, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye yatırılmış ancak tedavisiyle ilgili yolunda gitmeyen süreç yaşarken Türkiye’de tedavi olmak istemişti. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in devreye girmesiyle bakanlık ve büyükelçilik Aktaş ailesi ile irtibata geçmişti.

İLGİ VE ALAKA ARTTI

Türkiye’den ve Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliğinin devreye girmesiyle doktorlar Aktaş ailesi için adeta seferber oldular. Eşi Cüneyt’in hastanede ki tedavisinin sürdüğünü aktaran Fikriye Aktaş “Hastaneden hekimler beni arayıp bilgilendiriyor. Büyükelçilik süreci sıkı takip ediyor. Sakarya Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek sağ olsun her gün arıyor. Büyükelçilik görevlisi Şakire hanımda aynı şekilde süreci yakından takip ediyor. Hem eşimin hem de bizim sağlık durumumuzla hekimler yakından ilgileniyor” dedi.

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Eşi Cüneyt Aktaş’ın sağlık durumu hakkında da bilgi aktaran Fikriye Aktaş “Cüneyt’in doktoru satürasyonu maske ile 96larda seyrediyor maskesiz 90 altına çok sık düşmüyor dedi. Belli aralıklarla oksijen desteği sağlayıp rahatlattıklarını, böyle giderse ihtiyaç olmayacak ama eğer gerek duyulursa ellerinde olmayan ancak ihtiyaç duyulursa büyükelçiliğin hemen getireceğini söyledi. Çocukların süreci hafif atlattığını ancak durumlarında bir değişiklik olursa hemen aile hekimimizi aramamız tavsiye edildi. Sürecin sıkıntılı geçeceğini ancak birlikte atlatacağız” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Fikriye Aktaş, Haberlisin editörü aracılığıyla Türkiye’den Sağlık Bakanlığı yetkililerine, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi ve çalışanlarına, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e, yanımızda olduklarını bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Sakarya’da sürecin takipçisi olunması için emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yorumlar (0)