banner2

banner1

banner22

Mahkeme sonrasında karara tepki gösterdiler

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği üyeleri ve avukatlar Sakarya Adliyesi önünde basın açıklaması yaparak Eyüp Fatih Şağban’a verilen cezanın yeterli olmadığını ve hak ettiği cezanın verilmesini istediklerini belirterek slogan attılar.

GÜNDEM 23.06.2021, 14:31 Editör: Ebru Bulut
banner48

10 YIL 5 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Akyazı’da dergahta 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan Uşşaki Tarikatı Lideri sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban dördüncü kez hakim karşısına çıktı. Sözde Şeyh, zincirleme şekilde çocuğun istismarı suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SLOGAN ATIP CEZAYA TEPKİ GÖSTERDİLER

Duruşmanın sona ermesinin ardından UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği üyeleri ve avukatlar Sakarya Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Yaptıkları açıklamada dernek üyeleri Uşşaki Tarikatı Lideri sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban’a verilen cezayı yeterli bulmadıklarını belirterek hak ettiği cezanın verilmesin istediler.

“ALINAN CEZAYI YETERLİ BULMUYORUZ”

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, “10 yaşında kahraman bir çocuk bir cinsel istismarcıya sesini çıkardı. Bu istismarcı bana nitelikli olarak istismarda bulunmaya çalıştı. Bu çocuk kahraman bir çocuk. Bugün bu istismarcı 10 yıl 5 ay ceza aldı. Çocuklar vatandır diyerek çıktığımız bu yolda bu alınan cezayı yeterli bulmuyoruz. Çünkü eylemlerini gerçekleştirmek için çocuğu bir odaya alıp kapıyı kilitlemek suretiyle çocuğa nitelikli olarak cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. Çocuklar bize emanettir dediğimiz yerde hangi delikanlı bunu bir çocuğa yapar. Bu hem alçaklık hem de namussuzluktur” dedi.

4’ÜNCÜ YARGI PAKETİ’Nİ ELEŞTİRDİ

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan yaptığı açıklamada meclise sunulan 4’üncü Yargı Paketi’ni eleştirdi. Birçok sanığın bu yasayı kullanarak tahliye talep edeceğini belirten Ceylan, bu paketin iptali için gerekli görüşmeleri yapacaklarını söyledi. UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği İhbar Sorumlusu Mine Rana Kahramanoğlu ise sanığın aldığı 10 yıl 5 aylık cezayı yeterli bulmadıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Yorumlar (0)