banner2

banner1

banner22

Mağdurlara seslendi

Bir günlük evliliğinin bitmesinin ardından 4 yıldır eşine nafaka ödeyen Mustafa Duman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Kastamonu’dan İstanbul’a yürüyüşünü sürdürüyor. Yürüyüşü sırasında Sakarya’da mola veren Mustafa Duman, 23 Nisan Cuma günü İstanbul’da olmayı ve orada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeyi planlıyor.

GÜNDEM 20.04.2021, 12:26 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kastamonu’ya bağlı Pehlivan köyünde yaşayan 32 yaşındaki Mustafa Duman, sosyal medya üzerinden 6 yıl önce tanıştığı eşi A.R.B.D. ile 2017 yılının Ekim ayında dünya evine girdi. Eşiyle sadece 1 gün evli kalan Mustafa Duman, eşinin evi terk etmesi üzerine bir kez daha eşini göremedi. 1 gün evli kaldığı ve sadece düğününde gördüğü eşine 4 yıldır nafaka ödemeye maruz kalan Mustafa Duman, Kastamonu’dan yola çıkarak İstanbul’a kadar yürüyerek gitmeyi ve orada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek yardım isteyecek. Yürüyüşünün 8’inci gününde Sakarya’da mola veren Mustafa Duman, kendisi gibi birçok kişinin mağdur olduğunu ve bu konunun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti. Sakarya’daki molanın ardından tola çıkan Mustafa Duman’ın yarın Kocaeli’de ve 23 Nisan Cuma günü ise İstanbul’da olması bekleniyor.

AİLE TERBİYESİ ALACAK DURUMDA DEĞİLİZ

Adalet Platformu Türkiye Aile Meclisi Sakarya İl Başkanı İmdat Geyve, “Sadece süresiz nafaka uygulaması bile aileyi tahrip etmektedir. Biz bin yıllık geçmişe sahip olan milletin fertleriyiz. Biz kimseden akıl alacak, aile terbiyesi alacak durumda değiliz” dedi. 

KAPIMA DEVAMLI İCRALAR GELİYOR, HACİZ GELİYOR

1 gün evli kaldığı eşine 4 yıldır nafaka ödediği için Kastamonu’dan yola çıkarak 580 kilometre uzaklıktaki İstanbul’a gitmeyi ve orada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek isteyen 32 yaşındaki Mustafa Duman, “Kapıma devamlı icralar geliyor, haciz geliyor. Karşı tarafın avukatı bana korku veriyor. Yani bir nevi tehdit ediyor. Nafakadan dolayı 20 bin TL para biriktiğini ve bunlarla ilgili icra göndereceğini, kendi şahsına benden para istediğini öğrendim, bunun devletin uyguladığını söylüyor bana. Ben 4 senedir boşanamadığım, 1 günlük resmi nikahlı eşime aylık 700 TL nafaka ödüyorum. Boşanamadığım hala 700 TL’yi hala yazıyorlar ama neye dayanarak yazıyorlar bilmiyorum. Şimdi buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza gidiyorum, dün de Düzce’deydim. İl il konaklayarak gidiyorum. Bugün de Sakarya’ya geldim, 81 kilometrelik bir yol kat ettim. Allah’ın izniyle bugün de Kocaeli’ye geçeceğim. Önümde uzunca bir yol var. En sonunda Cuma günü Ayasofya’da Şükür Namazımı kıldıktan sonra Cumhurbaşkanıma gideceğim. Durumları izah edip anlatacağım. Gerçekten hukuki bir linç girişimi altındayım. Bir an önce bu işin çözülmesini istiyorum. Benim gibi birçok mağdur var. Allah razı olsun yol boyunca herkesin gösterdiği ilgi beni duygulandırıyor. Gelen mesajları gördükçe hüzünleniyor, ağlıyorum. Cumhurbaşkanıma da gidiyorum, hatta buradan da seslenerek bu işin çözülmesini istiyorum. Gece gündüz uyumuyorum, sürekli yollardayım. Sesimin duyulması adına böyle bir yürüyüşe başladım. Ben buradan tüm mağdurlara sesleniyorum, inşallah sesimi duyarlar. İstanbul’da birleşeceğiz, orada selamlaşıp basına açıklama yapacağız. En sonunda ise Cumhurbaşkanıma durumu anlatacağım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)