banner2

banner1

banner22

'Mağduriyet yaşanmasın'

İkinci el araç alım-satımı hakkında yapılan yönetmelik düzenlemesi nedeniyle değişen şartlar, ilkokul mezunu galeri işletmecilerinin yetki belgesi almasını zorunlu kılıyor.

GÜNDEM 23.07.2019, 15:38
'Mağduriyet yaşanmasın'
banner48
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB)’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada “Yönetmeliğin 1’inci maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle (Galericilik) iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden ilkokul mezunu olan esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgeleri almaları gerekmektedir.

Bu tarihten sonra halk eğitim merkezlerinden, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlardan, özel eğitim kurumlarından veya meslek odalarından alınan sertifikaların yetki belgesi başvurularında kullanılamayacağı, bu belgelerle başvuru yapanların yetki belgesi başvurularının reddedileceği, belirtilen tarihe kadar mesleki yeterlilik belgelerinin alınması zorunludur ve esnaf ve sanatkârlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına önem taşımaktadır.
Aksi takdirde her ne suretle olursa olsun aktif bir şekilde mesleği yapan ilkokul mezunları yetki belgesi alamayacaktır” ifadeleri kullanıldı.
 
Yorumlar (0)