banner2

banner1

banner22

LGS öğrencilerine soru çözüm videoları desteği

MEB tarafından yayımlanan 2021 Ocak ayı örnek soruları için hazırlanan çözüm videoları 9 Ocak Cumartesi günü Sakarya MEM’in YouTube kanalında öğrencilerin hizmetine sunulacak.

GÜNDEM 07.01.2021, 17:37 Editör: Ebru Bulut
LGS öğrencilerine soru çözüm videoları desteği
banner48

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS (Liselere Geçiş Sistemi) kapsamında yapılacak merkezî sınava katılacak öğrencilerin desteklenmesi amacıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılından beri her ay örnek soru paketleri yayımlanıyor. Yayımlanan örnek sorular için Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü de çözüm videoları hazırlayarak öğrencilerimizin çalışmalarına destek olmaya çalışıyor.  

 9 OCAK’TA YOUTUBE KANALINDA SUNULACAK

2020 yılının Aralık ayına ait örnek sorular için hazırlanan çözüm videoları 24 Aralık 2020 tarihinde Müdürlüğün YouTube kanalında paylaşılmış ve öğrencilerimiz tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yayımlanan 2021 Ocak ayı örnek soruları için hazırlanan çözüm videoları da 9 Ocak Cumartesi günü Sakarya MEM’in YouTube kanalında öğrencilerin hizmetine sunulacak.

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Örnek soruların çözüm videolarını hazırlayan Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görevli öğretmenler Muhammet Ersin Tüt, Filiz Şen, Mustafa Mertkanlı, Ayşe Beyza Çoşkun, Ayşe Çelebioğlu, İsmail Bakan ve Yücel Kalıncı video çekimleri için stüdyo çalışmalarını sürdürüyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik desteklerinin artarak devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 8’nci sınıf öğrencilerimizin ocak ayı örnek soruların çözüm videolarına 9 Ocak tarihinden itibaren Müdürlüğün YouTube kanalından ulaşabileceklerini belirterek bu çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkür etti.

Yorumlar (0)