banner2

banner1

banner22

Küstahlıkta sınır tanımadı

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, bir TV programında Sakaryalılara hakaretler savurarak, “Orada oturanların kalpleri kırılırsa da canları cehenneme” dedi. Mütercimler’in hakaretleri üzerine RTÜK harekete geçerek inceleme başlattı.

GÜNDEM 08.09.2020, 15:54 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaretler savurarak ve imam hatip mezunlarını hedef alarak "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" dedi.

MÜTERCİMLER'DEN HADDİNİ AŞAN SÖZLER

Mütercimler, “Sakarya bölgesindeki rezalet nedir söylüyorum; burada niye yuvalanmış? Buranın bir özelliği var? Sakarya’da oturanların kalpleri kırılırsa da canları cehenneme. Kırılsın kalpleri. Milli mücadelede en çok Mustafa Kemal Paşa iç isyanlarda nereden çekti biliyor musunuz bu bölgeden çekti…” dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Erol Mütercimler'in imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamları hakkında ÖNDER olarak hukuki süreç başlatıyoruz. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftiralarına izin vermeyeceğiz."

RTÜK: İNCELEME BAŞLATILMIŞTIR

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nin açıklamasının ardından RTÜK de bir açıklama yayınlayarak Erol Mütercimler'in sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu. Duyuruda, "Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler'in İmam-Hatip Camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

Yorumlar (3)
Sezgin tan 6 ay önce
Sen nasıl bir yaratiksin sakarya lılar sana bişe yapmış demek tarikat ların topunun Allah belasını versin terbiyesiz herif herif olamazsın da
Derrebi 6 ay önce
İmam hatiplermi güzide okul cehalet okulları ax bile demiş mültecimer
Msekip Bayram 6 ay önce
her meslekten ahlaksızlar çıkıyor lakin suç kisiseldir o meslek gurubunu kapsamaz. kötü ahlaksız doktorda var hakimde var avkatta var poliste var varda var . lakin kimse bu meslek guruplarını yetiştiren okullara . hakaret etmeye kapatılsın demeye yargılamaya ne hakkı ne haddi olamaz.din kısmıda böyle sahtekar hocalarda sahte şehlerde var lakin bu ne onlara inannanları nede bulundukları yöre halkını suçlama hakkı dogurmaz . erol müterjim esasen dine ve din adamlarına olan kinini nefretini ç bir olay üzere sergilemiştir. gerçekte bu tam anlamı ile hadsizlik terbiyesizliktir.