banner2

banner1

banner22

Kurtarılamadı

Büyükşehir Belediyesine ait asfalt şantiyesinde meydana gelen kazada bir işçi hayatını yitirdi.

GÜNDEM 10.08.2018, 00:46
Kurtarılamadı
banner48

Edinilen bilgilere göre olay Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait asfalt şantiyesinde gece vardiyasında olan bir işçi dengesini kaybederek bir anda zift kazanlarının arasına düştü.
İşçinin bağırışlarına mesaide ki diğer işçiler koştu. Ziftlerin arasında kıvranan işçi için hemen sağlık ekiplerine haber verildi.
Arama kurtarma ekipleri ve sağlık ekipleri olay yerine gelerek zift kazanına düşen işçiyi kurtardı.
Vücudunda büyük oranda kimyasal yanık oluşan Ahmet Bahşi isimli işçi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Nabzı duran ve vücudunda ağır hasar oluşan işçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken Ahmet Bahşi’nin cenazesi SEAH Otopsi Merkezine kaldırıldı.

Erenler İlçesi Küpçüler Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi'na ait asfalt şantiyesinde dün gece yaşanan olay büyük yankı uyandırdı.

ASFALTIN İÇİNE DÜŞTÜ

Bir firmaya ait tankere asfalt dolduran 63 yaşındaki Ahmet Bahşi, şantiyeye getirdiği malzemeyi kazanlara boşaltırken dengesini kaybedip kaynar halde olan iki kazanın arasına düşmüştü. Tankere bağlı hortumun sıkıştığı yere boşalttığı asfaltın içinde kalan talihsiz şoför, itfaiye ekiplerinin çabalarıyla bulunduğu yerden çıkarılmış hayatını kaybetmişti.

VÜCUDU BÜYÜK ORANDA YANMIŞTI

Hastanede yapılan incelemede vücudunda derin yaralar oluştuğu tespit edilen Bahşi'nin cenazesi otopsi için gece saatlerinde otopsi için Sakrya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) Korucuk Otopsi Merkezi'ne gönderildi.

CENAZE BATMAN'A GİTTİ

Cenaze, yapılan otopsinin ardından bu sabah aile tarafından teslim alındı. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına götürülen cenaze, buradan uçakla Batman'a gönderildi. Bahşi'nin memleket Batman'ın Yanıkkaya Mahallesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

SÖZLEŞMELİ FİRMA

Bahşi'nin şoförlük yaptığı firmanın Büyükşehir Belediyesi ile asfalt maddesi temini için sözleşmeli çalıştığı belirtildi. Belediyeye bağlı Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü yetkilileri, feci olay sonrası şantiyede inceleme yaptıktan sonra hastanede aileye taziye verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sakarya Emniyet Müdürüğü'ne bağlı olay yeri inceleme ekipleri, kazanların bulunduğu alanda ve şantiye çevresinde geniş çaplı inceleme yaptı. Polis, ölümle ilgili ihmal olup olmadığı yönünde derin bir araştırma yürütüyor.

Yorumlar (0)