banner2

banner1

banner22

Kurban Koordinasyon Toplantısı gerçekleşti

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcileri Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı’nın başkanlığında 2019 kurban çalışmaları koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

GÜNDEM 29.07.2019, 13:44
Kurban Koordinasyon Toplantısı gerçekleşti
banner48
Kurban yaklaşmaktır diye sözlerine başlayan Genel Başkan Yardımcısı Aynacı, "Mazlumun, dini, dili, ırkı sorulmaz. Bu nedenle bu sene de 90 ülkede ve bölgede kurban çalışmalarımız olacak. İnternet sitemizde 65 bin kurban hedefliyoruz." dedi.
Vakfın amacının kurban vesilesiyle dünyadaki bütün mazlum coğrafyalarına ulaşmak olduğunu söyleyen Aynacı, her yıl gittikleri mazlum coğrafyalarla ilgili raporlar hazırladıklarını ve ihtiyaç duyulan yetimhane, hastane, okul ve su kuyularına ilişkin projeler hazırladıklarını belirtti.

ÖNCELİKLE YETİM AİLELERİNE BU KURBANLARI DAĞITMAYI HEDEFLİYORUZ
Kurbanda amaç sadece kan akıtmak değil diyen Aynacı, "Bir aile içerisinde dede, baba, çocuklar bir araya gelip kurban kesip o kurban etini paylaştıkları zaman aile içi ilişkilerin de daha sağlamlaştığı görüyoruz. O nedenle Türkiye’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde kurban bağışlayanlara diyoruz ki, eğer bir kurban kesiyorsanız mutlaka kendi aileniz içerisinde kesin. Çocuklarınız o kurbanın kesildiğini görsün, onlar da bunu yaşasın. İkinci kurbanınız varsa bunu bize bağışlayın. Kurumların hedefi çok kurban toplamak için herkesten bu bağışı almak değildir. Önemli olan o ibadetin yaşanması lezzetinin tadılmasıdır. Afrika'daki bir çocuk nasıl bu lezzeti tatma hakkına sahipse Türkiye'deki çocuk da bu lezzeti tadabilmeli. Onun için biz ikinci kurbana, üçüncü kurbana talibiz" şeklinde konuştu.
Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı’ya teşekkür ederek bağış yapmak isteyen hayırseverlere seslendi.

Sezer; "Kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverlerimiz Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezi ya da AKM Önündeki standımıza gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yollarıyla kurbanlarını bağışlayabilirler" dedi. İHH bu yıl yurtiçi ve yurt dışı kurban bedelini 850 tl olarak belirledi.
 
 
Yorumlar (0)