banner2

banner1

banner22

Kudüs için meydanlara iniyoruz!

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu’daki tüm illerde bulunan İnsani Yardım Dernekleri, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek için Orhan Camiinde basın açıklaması gerçekleştirecek.

GÜNDEM 10.05.2018, 07:44
Kudüs için meydanlara iniyoruz!
banner48

STK’lardan yapılan açıklamada; “ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek için bütün kardeşlerimizi meydanlara davet ediyoruz.

ZULÜM ALTINDA YAŞAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bu hafta Büyük Felaket Nakba’nın 70. yıl dönümü. 70 yıldan beri Siyonist İsrail, Müslümanları kışkırtmak amacıyla Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. İsrail devleti ve askerleri, kirli postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estirip ibadet eden insanlara gaz bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırarak, camide bulunan Kur’an-ı Kerim'leri yerlere atıp üstlerine basarak hukuksuzluğa hız kesmeden devam etmektedir. Filistin’e, Gazze’ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları gasp edilen Filistinliler, İsrail zulmü altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

İLK KIBLEMİZE SAHİP ÇIKMA ZAMANI

Filistinliler, kadınlarıyla ve çocuklarıyla son bir aydır Büyük Dönüş Yürüyüşü gerçekleştiriyorlar. İşgalci İsrail ise ateş açıp masum insanları, çocukları ve yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor. Olayların başlangıcından bugüne kadar İsrail askerlerinin kurşunlarıyla ve müdahalesiyle 48 kişi şehit edildi, 8 binin üzerinde kişi de yaralandı.

İlk kıblemizin bulunduğu Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak kurulan Siyonist İsrail işgali altındadır. Siyonist İsrail devleti, Kudüs’ü hukuksuz bir şekilde tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Kim hangi kararı alırsa alsın "Kudüs İslam’ındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra, bütün Müslümanların kutsal bildiği Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (SAV) Miraç’a yükseldiği o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır. 

PROTESTO EDECEĞİZ

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu’daki tüm illerde bulunan İnsani Yardım Dernekleri, tüm bu yaşanan hukuksuzluklara karşı tüm Türkiye’de Cuma namazı sonrası basın açıklaması yapacak ve İslam dünyasına karşı atılan bu adımları protesto edecek. 11 Mayıs Cuma günü Sakarya’da Orhan Camii’nde Kudüs dostlarıyla buluşarak ABD’nin ve İsrail'in bu hukuksuz kararına karşı çıkacağız. Tüm Kudüs sevdalılarını ve vicdan sahibi herkesi Orhan Camiinde düzenlenecek basın açıklamasına davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.
 

Cuma namazı çıkışı Orhan Camii de Nakba’ını yıl dönümü, Büyük dönüş yürüyüşüne destek ve ABD’nin Elçiliğini Kudüs’e taşımasını ve  Fransa'daki Kuran'ı Kerimin bazı ayetlerini kaldıralım şeklinde cereyan eden İslam düşmanlığını protesto etmek için basın açıklamasına destek veren sivil toplum kuruluşları şunlar;

1-Sakarya İHH

2- Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube

3-Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube

4-MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği

5- Hüma UÖD

6- Genç Memur-Sen

7-PESA

8-Sakev                                     

9-Değirmendere Gençlik

10-YEDİHİLAL

11- ADADER

12- Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Sakarya Şubesi

13-YEDİRENK UÖD

14-Kültür MemurSenu

15. Cihannüma

16- İlim ve Hikmet Vakfı

17-Hayrat Vakfı

18-Katreder

19-Hayrat Yardım

20-Erbakan Vakfı

21-Birlik Vakfı Sakarya Şubesi

22-Zafer Dergisi

23- TA-Hİ-DER

24- Yöçeyder

25-HAK-İŞ İl Başkanlığı

26- ENERJİ İŞ

27- Birlik Habersen

28- İMH SAKARYA

29- Ribat Eğitim Vakfı

30-Sağlık Sen

31-Büro Memur Sen

32- Hizmet-iş sakarya şube

33-Sakarya Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği

34-Çaykışla Eğitim Ve Kültür Derneği

35 - Milli Türk Talebe Birliği

36- SİMDER

37- SAKVA

38-Orman Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi

39-TOÇ BİR-SEN Sakarya Şubesi

40-Sakarya Sivil Toplum Geliş. Der.

41-HEGEM VAKFI

 

Yorumlar (0)