banner2

banner1

banner22

Köylü destek istiyor

Kırsalda yaşayan özellikle ormandan toplayacağı kestaneyle aile bütçesine katkı yapan vatandaşlar kestane ağaçlarındaki anormal durumun incelenmesini istiyor.

GÜNDEM 15.05.2020, 21:29 Editör: Aysima Kortak
Köylü destek istiyor
banner48

ORMAN BÖLGE YARDIM ETMELİ

Çamdağ’ının kıymetli ağaçları kestanelerde bir tür hastalık belirdi. Kırsalda yaşayan orman köylülerinin en önemli geçim kaynaklarından olan kestanede ki hastalıkla ilgili köylü yardım istiyor. Yeşilköy Muhtar Azası Ersin Koç, “Kestanelerde bir tür hastalık var. Ziraat odalarıyla görüşmeler yaptık. Hastalığın sebebini belirlemek için bir çalışma yürütüyoruz. Ancak bizim imkânlarımız sınırlı. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nden ağaçların incelenmesini ve kestaneler için mücadele başlatmasını istiyoruz” dedi

KURUYAN AĞAÇLAR VAR

Kestane ağaçlarının kurumaya başladığını ifade eden Koç “Koronavirüs ile mücadele döneminde olduğumuzdan unuttuk diğer canlıları. Bizim yaptığımız ilk çalışmalarda kuruyan ağaçların ayıklanıp, biyolojik bir mücadele olması gerekiyormuş. Kırsalda yaşayan insanların gelir kaynağı, ormanlarımızın değerlileri için sesimizi duyurmanızı isteriz” diyerek Orman Bölge Müdürlüğü’nden yardım istedi.

Yorumlar (0)