banner2

banner1

banner22

Koruma altına alındı

Nesli tükenmekte olan Gergedan Böceği Adapazarı’nda ortaya çıktı. Böceği bulan vatandaş hemen Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Avrupa’da 90 bin dolar değer biçildiği iddia edilen böcek koruma altına alındı.

GÜNDEM 20.07.2018, 16:46
Koruma altına alındı
banner48

TESEDÜFEN

Serdivan’da akşam işinden çıkarak evinin yolunu tutan Aykut Turhan yol kenarında ilginç bir böceğin olduğunu fark etti.  Böceğin nadir bir tür olduğunu anlayan Turhan, böceği muhafaza altına alarak evine götürdü. Eve geldiğinde internette araştırma yapan Aykut Turhan bulduğu böceğin nesli tükenmekte olan ‘Gergedan Böceği’ olduğunu fark etti. Turhan, böceği hemen Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne götürerek yetkililere teslim etti.

DUYARLI DAVRANIŞ

 Aykut Turhan Gergedan böceğini iş yerinden çıkışta yol üzerinde gördüğünü belirterek; “Direk meydandaydı zaten, tanıdık geldi. Daha önce haberlerde görmüştüm, değerli bir böcek olduğunu koruma altında olduğu söylenmişti. İnternette böceğin üniversitelere ve orman işletmelerine teslim edilebileceği yazıyordu. Ben de öyle yaptım. Yetkililer tutanak tutup böceği teslim aldı” dedi. 

 

Yorumlar (0)