banner2

banner1

banner22

Korucuk Hastanesi kapsam dışı

GSM şirketlerinin reklamlarına inanıp Korucuk Hastanesi’nden cep telefonuyla iletişim kurmak isterseniz yolda kalırsınız. Yıllardır çözülemeyen sorun, pandemi döneminde eziyete dönüştü.

GÜNDEM 23.11.2020, 20:07 Editör: Gizem Demirsoy
Korucuk Hastanesi kapsam dışı
banner48

İLETİŞİM KURAMIYORUZ

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde cep telefonuyla iletişim kurulamıyor. Yıllardır çözülmesi için yapılan görüşmeler sonuç vermedi. Pandemi döneminde cep telefonuyla iletişim yapılamaması doktorlar, hasta ve hasta yakınları için eziyete dönüştü. SEAH Merkez Kampüsü’nün pandemi hastanesi ilan edilmesiyle polikliniklerin kaydırıldığı hastaneden “iletişim kuramıyoruz” şikayetleri gelmeye başladı

KAPSAM DIŞI

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Merkez Hastanesinin pandemi hastanesi olarak kullanılma kararı sonrasında SEAH Hocaları tek temiz hastane olan Korucuk Kampüsünde poliklinik hizmeti vermeye başladı. Korucuk Hastanesi’nde artan yoğunlukla birlikte iletişim sıkıntısına dair şikayetlerde arttı. Sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları “GSM şirketlerinin reklamlarına göre her yer kapsam içi.  Marmara’nın göbeğinde 3,basamak bir hastane kapsam dışı. Asistanlar hocalarına, hastalar yakınlarına telefonla ulaşamıyor” diyerek sitemlerini iletti.

“HANGİ ÇAĞDAYIZ?”

Cep telefon şirketlerinin vurdumduymaz tavırlarına sitem eden vatandaşlar “Neredeyse hayatın vazgeçilmezi olan cep telefonları Korucuk Hastanesi’nde işe yaramıyor. Bina içinde cep telefonuyla görüşebilmek için mucize gerekiyor. Cep telefonlarının hayatın her alanında kullanıldığı bir dönemde biz normal konuşmalarımızı bile yapamıyoruz.  Yaşanan sorun Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom yetkililerinin ayıbı. Yaşadığımız çağda Marmara’nın göbeğinde kapsama sorunu yaşanıyor”

“ÇÖZÜM BULUNMALI”

“Korucuk Hastanesi’nde iletişim sorunu giderilmeli. Seyyar baz istasyonu ya da başka bir çözüm. Şehrin pandemi döneminde korona dışında hizmet vermesi için planlanan hastanesinde cep telefonlarının çekmiyor olması ayıp. Bu ayıp ne sağlık çalışanlarının ne de hastaneden sağlık hizmeti almaya gelenlerin. GSM şirketleri reklamlarda belirttikleri gibi ya her yeri kapsamı içine almalı ya da tüketiciyi kandırmanın bedelini ödemeli” diyerek soruna çözüm bulunmamasına tepki gösterdiler.

Yorumlar (0)