banner2

banner1

banner22

Koronavirüste korkutan tablo!

Daha önce aralarında Sakarya’nın da bulunduğu çok sayıda ilde mutasyon virüse rastlanıldığı tespit edilirken İngiltere Mutasyonu ile ilgili şok edici bir bilgiye ulaşıldı. Yeni mutasyonun 30 yaş ve daha gençlerde etkili olduğu ve ölüm oranını arttırdığı iddia edildi…

GÜNDEM 05.04.2021, 12:24 Editör: Aysima Kortak
Koronavirüste korkutan tablo!
banner48

Haber / R. Kaan Oktar

GENÇLERİ HEDEF ALIYOR!

İngiltere’de başlayan üçüncü dalga nedeniyle 20 Aralık’ta İngiltere’ye uçuşları yasaklayan 40 ülkeden biri olan Türkiye’de de aralarında Sakarya’nın da olduğu çok sayıda şehirde mutasyona uğramış koronavirüse rastlanıldığı ortaya çıkmıştı. Her gün artan vaka sayıları sonrasında Kanada ve Almanya başta olmak üzere 5 ülkede yapılan çalışmalarda İngiltere mutasyonlu koronavirüsün 30 yaş ve altındaki gençleri hedef aldığı ve bu yaş aralığında ölüm oranlarını arttırdığı ortaya çıktı. Özellikle Kanada’da çok sayıda gencin bu mutasyonlu virüs nedeniyle yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

SAKARYA’DA VAR MI?

İngiltere mutasyonlu koronavirüsün Sakarya’da görülüp görülmediği hakkında kesin bir bilgi yokken Sakarya’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda şehirde farklı mutasyonlara rastlanıldığı daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Hem ülke genelindeki artış hem de şehirdeki vaka sayılarının yükselişinin yanı sıra İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan üçüncü dalgayı yaşıyoruz açıklaması akıllara İngiltere mutasyonunun Türkiye’de de olduğunu düşündürmeye başladı.

Yorumlar (1)
Necdet 3 hafta önce
Ne kadar sacma bir haber