banner2

banner1

banner22

Koronavirüs eksi 20 derecede 20 yıl yaşayabiliyor

Koronavirüsün çıktığı ve tüm dünyaya yayıldığı Çin'de tıbbi danışmanlık yapan Profesör Li Lanjuan, koronavirüsün eksi 20 derecede 20 yıl yaşayabileceğini söyledi. Lanjuan, bu nedenle donmuş gıdalara karşı kontrollerin sıkılaştırılması gerektiğini belirtti.

GÜNDEM 21.06.2020, 19:40 Editör: Aysima Kortak
Koronavirüs eksi 20 derecede 20 yıl yaşayabiliyor
banner48

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Kovid-19 adı verilen ölümcül hastalığa yol açan koronavirüs salgını dünyada yayılmaya devam ediyor. Salgının başladığı Çin'de tıbbi danışmanlık yapan Profesör Li Lanjuan, koronavirüsün eksi 20 derecede 20 yıl yaşayabileceğini iddia etti.

DONMUŞ GIDALARDA DA TEDBİRLER ARTTIRILMALI

Li Lanjuan, virüsün soğuk koşullara dayanma kabiliyeti nedeniyle ülkeler arasında kolayca bulaştığını belirtti. Koronavirüsün soğuğa olan dayanıklılığı sebebiyle donmuş gıdalar üzerinden de bulaşma ihtimali olduğunu ifade eden Li Lanjuan, virüs bulaşma riski sebebiyle donmuş gıda ticaretinde kontrollerin sıkılaştırılması gerektiğini belirtti.

Profesör Lanjuan,"Virüs birkaç ay boyunca eksi 4 derecede ve 20 yıl eksi 20 santigrat derecede hayatta kalabilir" dedi. Lanjuan, koronavirüsün çok fazla donmuş gıda satılan pazardan bu sebeple çok hızlı yayıldığını vurguladı.

Yorumlar (0)