banner2

banner1

banner22

Koronavirüs belirtilerinde şoke eden detay

Çin’de ortaya çıkarak dünyayı ele geçiren yeni tip koronavirüs şu ana kadar 30 milyona yakın kişiye bulaştı. Koronavirüs bulaşan kişilerle ilgili ortaya çıkan araştırma şoke etti. Gelen son dakika haberine göre koronavirüs karantinasından sonra her 10 kişiden 6’sında halsizlik görüldü. İşte detaylar…

GÜNDEM 07.09.2020, 10:45 Editör: Ebru Bulut
Koronavirüs belirtilerinde şoke eden detay
banner48

İngiliz araştırma şirketi "OnePoll" koronavirüse yönelik bir araştırma yaptı ve her 10 Amerikan vatandaşından 6'sının kendisini aşırı halsiz hissettiğini ifade etti. 2 bin katılımcının olduğu araştırmaya göre; karantinada neler yaptıkları ve bu süreçle nasıl baş ettikleri soruldu ve sonuçlar ortaya çıktı.

KORONAVİRÜS BELİRTİLERİNDE ŞOKE EDEN DETAY!

Koronavirüs belirtileri merak edilirken her geçen bunlara yenisi ekleniyor. Bilindiği üzere; yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı gibi semptomların dışında yapılan resmi araştırmalar da yakından takip ediliyor. İşte İngiliz araştırma şirketi OnePoll'un araştırmasına göre; koronavirüs belirtileri ve detayları...

Bir araştırma, yeni tip koronavirüs (Covid-19) karantinasından sonra her 10 Amerikalıdan 6'sının kendini aşırı halsiz hissettiğini ortaya koydu. İngiliz araştırma şirketi "OnePoll"un yaptığı çalışmada, 2 bin katılımcıya Covid-19 karantinasında neler yaptıkları ve bu süreçle nasıl baş ettikleri soruldu. Araştırmaya katılanlar karantina sürecinin pratik zekalarını olumsuz etkilediğini ve yorgun hissettiklerini belirtti. Katılımcıların yüzde 62'si gün içinde zamana odaklanamadıklarını ve tüm günü aynı hissettiklerini ifade etti, binden fazla kişi ise kendilerini yorgun hissettiklerini belirtti.

10 KİŞİDEN 6'SI HALSİZ HİSSEDİYOR

Her 10 katılımcıdan 6'sının kendini aşırı halsiz hissettiği araştırmaya göre, yaklaşık 1000 kişi karantina öncesindeki kadar odaklanamayacakları konusunda endişeli. Araştırmada, insanların karantinada yeni hobiler edindiği ve akıl ile fiziksel sağlıklarını korumak için aktif olduklarının altı çizildi. Katılımcıların yüzde 46'sının zihinlerini aktif tutmak için kitap okumayı seçtikleri belirtilen araştırmada, her 10 kişiden 4'ünün de egzersiz yapmayı tercih ettiği kaydedildi. Araştırmada, katılımcıların yüzde 37'sinin karantinada bulmaca çözdüğü aktarıldı. Bu süreçte zihinsel olarak aktif kalmak için yeni vitamin ve tamamlayıcılar deneyenlerin oranının yüzde 31 olduğu araştırmada, katılımcıların yüzde 56'sının elinde çok sayıda sağlık ürünü olduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)