banner2

banner1

banner22

Koronada kumara üç farklı ceza

Jandarma korona tedbirlerine uymayarak kumar oynayan 16 kişiyi yakaladı. 16 kişiye 50 bin lira para cezası, 3 gün karantina ve kumarın zararlarını anlatan kitap okuma cezası verildi.

GÜNDEM 27.11.2020, 12:43 Editör: Gizem Demirsoy
Koronada kumara üç farklı ceza
banner48

KORONAYLA KUMAR

İçişleri Bakanlığının önceki gün yayınlanan genelgesi ile koronaya karşı tedbirlere yönelik yoğunlaştırılmış denetim yapılması yönünde talimat gelmişti. Bu talimat üzerine, başta güvenlik güçleri olmak üzere, birçok kurum maske, hijyen ve mesafe konusunda denetimler yapıldı. Yapılan denetimler kapsamında jandarma her şartta yasak olan kumar oynandığını tespit etti.

PARA CEZASI VE KARANTİNA

Kurallara uymayarak kumar oynayan şahıslara ceza kesildi. Şahıslara para cezası, karantina ve kitap okuma cezası verildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, " İlimizde, Jandarmamızın yaptığı denetimlerde tedbirlere uymayarak kumar oynadığı tesbit edilen 16 kişiye; 50.400 TL idari para cezası, 3 gün karantinada kalma cezası uygulanmış, Ayrıca kendilerine, evlerinde okumak üzere kumarın zararlarını anlatan kitap hediye edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)