banner2

banner1

banner22

"Konuyu yakından takip ediyoruz"

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, koronavirüs mutasyonunun Sakarya'da görülmediğini belirterek, “Bu konuyu çok yakından takip ediyoruz. Şu anda bilimsel olarak kanıtlanmış Sakarya'da mutasyon vakası bulunmuyor” dedi.

GÜNDEM 04.02.2021, 13:23 Editör: Gizem Demirsoy
"Konuyu yakından takip ediyoruz"
banner48

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan'ın, dün İngiltere'de ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan mutasyonlu virüsün görüldüğü il sayısının 23'e yükseldiğini açıklamıştı. Turan, “Özellikle yurtdışından gelen veriler, yüksek bulaştırıcılık oranına sahip olduğunu gösteriyor. Ancak hastalık şiddetinin nasıl olduğu konusunda net bir bilgi yoktu. Bu da aslında şu anlama geliyor ki bireylerin hastaneye, yoğun bakıma ihtiyaç duyma oranları artabilir” demişti. Bu açıklamanın ardından gözler Sakarya'da mutasyonlu korona vakası olup olmadığına çevrildi.

“SAKARYA'DA MUTASYON VAKASI BULUNMUYOR”

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve SEAH Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, koronavirüs mutasyonunun Sakarya'da henüz görülmediğini açıkladı. Prof. Dr. Karabay, “Bu konuyu çok yakından takip ediyoruz. Şu anda bilimsel olarak kanıtlanmış Sakarya'da mutasyon vakası bulunmuyor. Dün konuyla ilgili Sakarya'daki mikrobiyoloji uzmanlarıyla da görüştüm. Komşu illerde olmasına rağmen Sakarya'da henüz korona mutasyonu yok. Bunu çok net söyleyebilirim” dedi.

KAYNAK: T54

Yorumlar (0)