banner2

banner1

banner22

Komşum Projesi’nde gençler iş başında

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gönüllülük Federasyonu ve Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği’nin yürütmekte olduğu “Komşum Projesi” kapsamında kamu kurum ve kuruluşları yemekhanelerinde yemek dağıtımı sonunda tüketilmemiş olan yemekleri, talep edenlere ulaştırmayı amaçlıyor

GÜNDEM 26.11.2020, 16:06 Editör: Aysima Kortak
Komşum Projesi’nde gençler iş başında
banner48

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gönüllülük Federasyonu ve Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği’nin yürütmekte olduğu “Komşum Projesi” kapsamında başta Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtları olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları yemekhanelerinde yemek dağıtımı sonunda tüketilmemiş olan yemekleri, talep edenlere ulaştırmayı amaçlıyor. Bu kalan yiyecekler saat 22.30’dan sonra hijyen şartları ve muhafaza hassasiyeti gözetilerek yurtlardan alınarak karıştırılmadan, ayrı ayrı paketlenerek gönüllüler tarafından araçlara aktarılıyor. Gerekli önlemler alınarak paketlenen ve muhafaza edilen yiyecekler, istenilen yerlere yine gönüllü öğrenciler tarafından ulaştırılıyor.

TAM DESTEK

Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy; “Türkiye Gönüllülük Federasyonu’nun yürütmekte olduğu Komşum projesine tam destek veriyoruz. Öğrencilerimize de bollukta ve darlıkta sahip olduğumuz nimetleri ölçülü kullanmayı öğretiyor ve israf ile mücadele bu proje önemli bir rol oynuyor” dedi.

Yorumlar (0)