banner2

banner1

banner22

Kolunda ve bacağında darp izleri

Adapazarı İlçesi Şerefiye Camii mevkiinde bulunan bir mağazada çalışan T.S. isimli kadın, çalıştığı mağazanın müdürü tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Mağaza çalışanı “Beni öldüreceğini sandım. Müdür yardımcıları yetişmeseydi, belki de öldürecekti” diyerek yaşadıklarını anlattı.

GÜNDEM 27.07.2020, 13:14 Editör: Ebru Bulut
Kolunda ve bacağında darp izleri
banner48

Haber; Nazile AKARSU

HER ŞEYİ ÜZERİME FIRLATTI

Mağaza müdürünün kasada bulunan her şeyi üzerine fırlattığını belirten T.S., “Mağazanın giriş katında kasiyer olarak çalışıyorum. Bir müşteri geldi, indirimli olan bir karttı ve o kart herkesin sisteminden geçmiyor. Benim sistemimden de geçmediği için müşteriyi mecburiyetten yukarıdaki kasaya gönderdim. Müşteri daha sonra üst kata gönderdim diye şikayette bulunmuş. Müşteri gittikten sonra müdür paldır-küldür koşarak üzerime geldi. Kasada bulunan bilgisayarı, klavyeyi, ürünlerden çıkardığımız alarmları üzerime fırlattı. Daha sonra bana küfür etmeye başladı. ‘Sen müşteriyi nasıl gönderirsin geri zekalı’ diyerek hakaretler etti. Daha sonra beni aşağı katta bulunan odasına çağırdı. Orada da hakaretlerine devam etti. Müdür yardımcıları gürültüyü duyunca, beni elinden zor aldı. İtiş-kakış oldu. Kolum ve bacağım morardı. Çok korktum. Ağlıyordum. O korkuyla yere yığılmışım. Müdür yardımcıları ‘Git yukarda çayını, kahveni iç, işinin başına geç’ dediler. Ama ben korkudan hiçbir şey yapamadım” dedi.

ŞİKAYETTE BULUNDUM

“Beni öldüreceğinden korktum” diyen T.S., “Ben çok korktum, müdür yardımcıları olmasaydı beni öldürebilirdi herhalde o kadar sinirliydi, kendinden geçmiş gibiydi. Abimi aradım, geldi. Çok sinirliydi, abimi direk tehdit etmeye başladı. ‘Ben Adapazarlı değilim, Adapazarı insanına benzemem’ dedi. Abim gelince benden özür dilemeye başladı. ‘Ben başka bir şeye sinirledim, aynı milletten olduğumuzu bilseydim böyle bir şey yapar mıydım?’ dedi. Ben orada ‘Adapazarlı değilsiniz ama burada ekmek yiyorsunuz. Biri sizin kardeşinize, kızınıza böyle bir şey yapsa ne düşünürsünüz?’ dedim. Bana ‘Haklısın ama sinirlerime hakim olamadım’ dedi. Daha sonra biz oradan çıktık polise gittik, hastaneye gittik. Şikayette bulundum. Mahkemeye başvuracağım. Polis ‘Bizden haber bekleyin’ dedi. Şuanda bekliyorum. Eğer silinmediyse kamera kayıtlarının izlenmesini istiyorum. Şimdi abimi arayıp, ‘Gelsin işe devam etsin, şikayetinizi geri çekin, her şeyi unutalım’ demiş. Ama biz sonuna kadar hakkımızı arayacağız” ifadelerini kullandı.

SÜREKLİ HAKARET EDİYORDU

Toplantı esnasında sürekli çalışanlara hakaret ettiğini belirten T.S., “Toplantı yaptığımız zamanlarda da sürekli bize ‘Ben kendimden korkuyorum, siz nasıl benden korkmuyorsunuz? Siz koyun sürüsüsünüz, geri zekalısınız’ diyordu. Mağazanın sahipleri Adanalılar zaten ayda, yılda bir geliyorlar. Onlar geldiği zamanda hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorlar. Bizi sürekli tehdit ediyordu, ‘Benim elim, kolum uzun’ diyordu. Ben bu olay yaşandıktan sonra mağaza sahiplerine 2-3 defa mail attım, ama bana geri dönmediler” dedi.

Yorumlar (8)
Selda 10 ay önce
Kadına şiddet neden halen müsade ediliyor anlamış değilim.
Tekçi Şaban 10 ay önce
Bir kadına bunu ancak şerefsiz biri yapar
Poyraz 10 ay önce
Boleleri ibret-i alem için cinsiyet değiştircen
Birol 10 ay önce
Mağza bellimi alış veriş yapmayalım
mehmet 9 ay önce
haber yalan kız zaten daha once ıntıhara kalkısmıs bır sızofren kovuldugu ıcın bunları yaptı kamera kayıtları ortaya cıkınca kendısı ve aılesı ozur dıledıler.
Sezgin 7 ay önce
Haber yalan olsa haberlerden kalkar ve bu aile hicbir sekilde ozur dilemedi sizin mudurunuz benim kardesimden sikayet olmasin diye ise geri gelson diye teklof bile yapıldı bu kadar rezil insanlarsiniz
Sezgin 7 ay önce
Haber yalan olsa haberlerden kalkar ve bu aile hicbir sekilde ozur dilemedi sizin mudurunuz benim kardesimden sikayet olmasin diye ise geri gelson diye teklof bile yapıldı bu kadar rezil insanlarsiniz
Dilek 7 ay önce
Kiza boyle iftira atmaya utanmiyosunuz ailecek esimle birlikte ordaydım yaptıginiz resmen yalan konusmalar mudurunuzu savunmak icin bari yalan yazmayın kendi esiniz kariniz kiziniz olsa ortaligi yikarsiniz boyle rezil insanlarla ayni dünyayı paylasmak igrenc otesi zaten mağazanizda bile sikayetler de var yazik