banner2

banner1

banner22

Köklere dönüş yayınlandı

Motosiklet yarışlarının Türkiye’de popüler olmasında hiç kuşkusuz büyük rolü var. O’nun sayesinde gençler Dünya Şampiyonluğu hayali kurmaya başladı. Eski Dünya Supersport şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun hayatını anlatan ‘Köklere dönüş’ belgeseli yayına girdi.

GÜNDEM 20.05.2020, 14:21 Editör: Ebru Bulut
banner48

ONLİNE TANITIM YAPILDI

Eski Dünya Supersport şampiyonu motosikletçi, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun hayat hikayesini anlatan "Köklere Dönüş" isimli belgesel, internet ortamında düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. "Köklere Dönüş" belgeselinin dijital tanıtımına, Kenan Sofuoğlu'nun yanı sıra Red Bull Türkiye Pazarlama Direktörü Çağdaş Yaltı, Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Deniz Öncü de katıldı. Çekimi bir yılda tamamlanan belgesel yayınlandığı gün büyük ilgi gördü.

AĞABEYLERİYLE YARIŞTI

Kenan Sofuoğlu, genç sporculara bir ilham ve nereden gelip nerelere gidebileceklerini anlatan bir hikaye olmasını istedikleri belgeselin çekimlerinin yaklaşık bir yıl sürdüğünü belirterek, "Motor tamirhanesinde tamir ederken en büyük hayalim her iki ağabeyimle birlikte yarışabilmekti. Kariyerimdeki en güzel yılım da 2001 yılında Türkiye'de ağabeylerimle yarıştığım yıldı." dedi. Kenan Sofuoğlu’nun yarışlara başlaması, annesi Nurhayat Sofuoğlu’nun anlattıklarıyla hayli renkli bir belgesel olan ‘Köklere Dönüş’ birçok sporcuya hayal kurdurmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)