banner2

banner1

banner22

Kocaeli ‘adalet’ dedi

Yıllardır komşuda yapılan yenilikleri haber yapıp kendi şehrimizi eleştirdiğimiz için kızanlar oldu. Üzgünüz ama komşunun hızzıssıhha kurulunun zincir marketlerle ilgili kararından yine övgüyle bahsedeceğiz.

GÜNDEM 30.04.2021, 12:54 Editör: Aysima Kortak
Kocaeli ‘adalet’ dedi
banner48

Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’ta sona erecek tam kapanma kararıyla ilgili toplantı yaptı. Toplantıda bir dizi karar alan kurul, marketlere kısıtlama ayarı denilebilecek kararı takdir topladı. Sakarya esnafının günlerdir dile getirdiği uygulamanın Kocaeli’de hayata geçirildi. Tam kapanma kararıyla giyim, zücaciye, nalbur, beyaz eşya satışı yapan yerel dükkanlar kapatılırken zincir marketlerin bu bölümleri satış yapmaya devam ediyor.

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı ve “işte adalet” dedirten o karar..

2021/23 Sayılı kararda özetle, Marketler haftanın 6 günü saat 10;00 ila 17;00 saatleri arasında açık olabilecek. Marketlerin Pazar günleri kapalı kalması hükmüne ilave olarak bünyesinde perakende olarak inşaat malzemesi, hırdavat, tekstil giyim, zücaciye, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye, otomotiv ürünleri satış reyonları bulunan marketlerin bu reyonlarının, kapatılması, erişime engelleyici tedbirler alınmasını karara bağladı.

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla kapanma döneminde kapalı olacak yerel işletmelerde mumnuniyet yarattı.

Yorumlar (0)