banner2

banner1

banner22

Kitaba para veren çocuklar yetişiyor

Adabilim Okulları bu yıl ilkini düzenlediği ‘Yedincioğul Kitap Fuarı’ İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Yazar İsmail Kıllıoğlu, veliler ve öğrencilerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

GÜNDEM 16.05.2018, 13:02
Kitaba para veren çocuklar yetişiyor
banner48

Öğrenciler fuarda yer alan stantlarda yaklaşık 45 farklı yayınevi ve 6000 kitap ile buluşma imkânı buldu. Ayrıca kitap takibi ve satışı konusunda stantlarda bizzat okulun Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir ekip görev alıyor. Açılışta konuşan İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz Adabilim Okullarını tebrik ederek bu çalışmanın diğer okullara da örnek olabileceği ifade etti. Açılışın akabinde yazar İsmail Kıllıoğlu ile birlikte stantları gezen yorulmaz öğrencilerle sohbet ederek bir süre alışveriş yaptı.

 Adabilim Okulları Ahmet Özen fuar ile ilgili olarak “Öğrenci ve Öğretmenlerimizden oluşan bir ekimiz yaklaşık iki aydır bu fuar için yoğun mesai harcadılar. Büyük küçük her kesime hitap eden çeşitliliği bol olan bir fuar oldu. Bu çalışmamızın en büyük gayesi kitap kültürü olan ve kitaba para verme alışkanlığı kazanmış bir nesil yetiştirmek. İlk gün gördüğümüz manzara gelecek adına umut vericiydi. Bu vesileyle 20 gün daha açık olacak olan fuarımıza Sakaryalı tüm kitap dostlarını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)