banner2

banner1

banner22

'Kısıtlamaya karşıyız'

Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu, 17 ilde toplu etkinliklerin kısıtlanmasıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi.

GÜNDEM 01.09.2020, 09:58
'Kısıtlamaya karşıyız'
banner48

Ayşe Sultan Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya CK Organizasyon, Ecem Organizasyon, AS Organizasyon, Firstgate Organizasyon, Beyza Organizasyon, ON’NA Organizasyon, Yıldız Organizasyon, By Mert Organizasyon, 4BİN4 Organizasyon, MB Organizasyon, Saray Organizasyon, Rengarenk Organizasyon, Prestij Organizasyon, Yağmur Organizasyon, Moonlight Organizasyon, Balkan Davet Organizasyon, Şehr-i Ala Organizasyon, Binbir Gece Organizasyon, A Plus Organizasyon, Love Organizasyon, Kibar Organizasyon, Sılam Organizasyon, ON Organizasyon, 4K Organizasyon, Artı Bir Organizasyon, Yıldırım Organizasyon katıldı.

“EVLENECEK ÇİFTLER HEM MADDİ HEM MANEVİ ETKİLENECEK”

CK Organizasyon firma sahibi Cem Kapankaya’nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıda, Türkiye genelinde düğünler ile ilgili kısıtlama gelen 17 şehirde bulunan organizasyon firmalarına destek mesajı verildi ve bu kısıtlamaların ülke ekonomisi için en kısa zamanda kaldırılması istendi. Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu, düğünlerden korona bulaştığı algısını yıkmak için Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan, İçişleri Bakanlığı’nın düğün sektörü firmalarından istediği kuralları polisler tarafından denetlenmesini ve düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde görevli polis, jandarma, zabıta, memur bulunması talep edecek. Sakarya’da düğün, nişan, kına gecesi gibi etkinliklere kısıtlama veya yasak gelmesi durumuna şimdiden karşı olduğunu açıklayan Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu, Sakarya’da her yıl ortalama 7 bin kişinin evlendiğini ve evlenecek çiftlerin bu karardan dolayı hem maddi hem manevi olarak etkileneceğini belirtti.

“ESNAFIMIZ ZOR DURUMA DÜŞECEK”

Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu toplantı sonucu olarak Sakarya Valisi Sn. Çetin Oktay Kaldırım’a seslenerek, “Bizler organizasyon firmaları olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne vergisini veren, hem dükkan hem depo kirasının stopajlarını ödeyen, sigortalı işçiler çalıştıran ve 1 yılda minimum bin adet Sakaryalı hemşehrimize istihdam sağlayan firmalarız. Olası bir kısıtlama durumuna kesinlikle karşı olduğumuzu duyuruyoruz ve kısıtlama durumunda şehrimizde bulunan firmaların çoğunun zor durumda kalacağını ve hatta iflas edeceğini sizlere bildiriyoruz. Aynı şekilde düğün sektörünün kısıtlanması durumunda kuyumcular, gelinlikçiler, çiçekçiler, beyaz eşyacılar, oteller,matbaacılar, perdeciler, mobilyacılar gibi bir çok sektör direkt olarak etkilenecektir.Bu etkilenme yüzünden Covid-19'un dünya genelinde oluşturduğu ekonomik sıkıntılar şehrimizde kat kat artacak ve şehir esnafımız zor duruma düşecektir.”

Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu en kısa zamanda taleplerini Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a sözlü olarak bu hafta iletme kararı alarak toplantı sonlandırıldı.

Yorumlar (0)