banner2

banner1

banner22

Kısıtlamasız Cumartesinde pandemi unutuldu

Koronavirüs risk haritasına göre çok yüksek riskli iller dışındaki illerde, cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Kısıtlamanın kaldırılmasını fırsat bilen vatandaşlar, Sakarya’dan kafe ve restoranların açık olduğu İstanbul ile Kocaeli illerine akın ettiler.

GÜNDEM 06.03.2021, 14:04 Editör: Ebru Bulut
Kısıtlamasız Cumartesinde pandemi unutuldu
banner48

Koronavirüs risk haritasına göre çok yüksek riskli iller dışındaki illerde, cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından açıklama yaparak, uyarıda bulundu. Bakan Koca, "Beklediğimiz cumartesilerin ilki. Devamı, kıymetini bilmemize bağlı" mesajını paylaştı.

SAKARYA’DAN AKIN ETTİLER

13 hafta boyunca uygulanan hafta sonu kısıtlaması, yerinde karar dönemi ile sadece pazar günü uygulanmaya başlandı. Yerine karar dönemi ile kısıtlamanın kaldırıldığı ilk Cumartesi gününde vatandaşlar, Sakarya’dan kafe ve restoranların açık olduğu Kocaeli ve İstanbul illerine akın ettiler.

PANDEMİ ÖNCESİ GİBİ

Haftalardır cumartesi günleri kısıtlama ile birlikte yolların bomboş kaldığı İstanbul ve Kocaeli’nde sabah saatlerinden itibaren trafikte hareketlilik yaşandı. Çok sayıda aracın trafikte olduğu görülürken yine otobüs ve metrobüs duraklarında da çok sayıda vatandaşın olduğu görüldü.

Yorumlar (0)