banner2

banner1

banner22

Kısıtlama uzatılmalı

Pazartesi ve salı günü kar yağışının etkisini artırarak devam edeceğini belirten Meteoroloji Mühendisleri Odası Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle pazartesi-salı günü de bence koronavirüs karantinası yapılmalı" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 12.02.2021, 15:17 Editör: Aysima Kortak
Kısıtlama uzatılmalı
banner48

Günlerdir yapılan uyarılar sonrasında Türkiye geneline soğuk hava dalgası hakim oldu. Marmara Bölgesinde hava sıcaklıkları birden düşerken pazar gününden itibaren ise ciddi bir kar yağışı bekleniyor.

HAYAT FELÇ OLACAK

Meteoroloji'ye göre; Marmara’da 6 gün boyunca kar yağışına teslim olacak. Aralıksız yağacak kar yağışı, hayatı felç edecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 4 GÜNE ÇIKARILSIN

Konuyla ilgili Millet gazetesine açıklamalarda bulunan Meteoroloji Mühendisleri Odası Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Şen, pazar akşam saatlerinde yağacak karın pazartesi ve salı günü daha kuvvetli olacağını belirterek, şunları söyledi: "Çarşamba günü bizim üzerimizdeki sistemden kopuyor. Buna CUT-OFF diyoruz. Böyle olunca çarşambadan sonra sistemin beslenmesi duruyor. Yoğun kar yağışı İstanbul'un Ömerli, Darlık gibi yüksek yerlerinde daha fazla tutar. İstanbul'un içerisinde 5-10 santim olacaksa, bu yüksek yerlerde 1 metreyi bulabilir. O zaman bu kar yavaş yavaş eriyeceği için barajlara büyük etkisi olacaktır. Pazartesi-salı günü de bence koronavirüs karantinası yapılmalı."

Yorumlar (1)
serkan 8 ay önce
kar ile korona karantinasının ne alakası var çıkmış boş boş konuşuyor kendisinin tuzu kuru genel müdür maaşı alıyor ay sonunda milletin esnafın işyerleri kapalı
karantina istiyor kendini bilim kurulu üyesimi zannediyor gitsin kuraklıga çare bulsun