banner2

banner1

banner22

Kısıtlama üreticiyi vurdu

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle getirilen kısıtlamalar çiftçiyi mağdur ediyor. Tarlada hasadı yapıldıktan sonra hemen tezgaha inmesi gereken marulunu satamayan Büyükesenceli çiftçi bin bir emekle yetiştirdiği marulu kesmeden tarlasını sürdü.

GÜNDEM 19.05.2020, 19:25 Editör: Manager
banner48

MARULU İMHA ETTİ

Marketlerde 3 liraya alıcı bulan marul, çiftçinin yüzünü güldürmedi. Adapazarı’na bağlı Büyükesence Mahallesi’nde 30 dönümlük tarlasına marul eken çiftçi, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ürününü tezgaha zamanında indiremedi. Marulu tarladan alıp büyük kentlerdeki hallere götüren aracı, kısıtlama nedeniyle talebin azalmasını gerekçe gösterdi. Murat Tezeriç isimli çiftçi hasadı yapıldıktan sonra 2-3 gün içerisinde nihai tüketiciyle buluşması gereken marulunu satamadı. Çiftçi Tezeriç, traktörle marul ekili tarlayı yeniden sürüp bin bir emekle yetiştirdiği marulu imha etti.

GEÇİMİMİZ TOPRAKTAN

Adapazarı ilçesine bağlı Büyükesence Mahallesi’nde baba mesleği çiftçilikle uğraşan Murat Tezeriç daha önce anlaştığı aracının mallarını almaması nedeniyle marketlerde 3 liraya satılan marulu tarlasına gübre yaptı. Ekmeklerini topraktan çıkardıklarını aktaran Murat Tezeriş "Satamadık, malımız elimizde kaldı. Bir kısmını hayvanlara yem yapacağız ama büyük bir kısmını tarlada sürüp imha etmek zorunda kaldık" dedi. Tezeriç meselenin sadece kendisiyle ilgili olmadığını komşularından da aracılarla anlaşıp ancak henüz ürün teslimatı yapamayanlar olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)