banner2

banner1

banner22

Kiralamak için başvuru alacak

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Adapazarı, Arifiye, Karasu ve Pamukova'da bulunan 5 araziyi “tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri” yetiştirilmek amacıyla kiralamak için başvuru alacak.

GÜNDEM 15.12.2020, 14:27 Editör: Aysima Kortak
Kiralamak için başvuru alacak
banner48

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Adapazarı, Arifiye, Karasu ve Pamukova'da bulunan yaklaşık 290 bin metrekarelik 5 araziyi “tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri” yetiştirilmek amacıyla kiralamak için başvuru alacak. İhale ilanında, kira süresiyle ilgili olarak; "Hazine taşınmazları, çok yıllık bitkiler için on yıla, tek yıllık bitkiler için ise beş yıla kadar kiraya verilebilir" maddesi bulunuyor. Ayrı ayrı gerçekleşecek olan kiralamalar için son müracaat tarihi 8 Ocak Cuma günü saat 17.30 olarak belirlendi. İlanda kiralama hak sahibinin nasıl belirleneceği ise şu şekilde anlatıldı:

KİRALAMA İŞLEMLERİNE BAŞLANACAKTIR

"-İdarece alınan başvuru formları ve eki belgeler, teknik uygunluk açısından değerlendirilmek ve hak sahipliği belirlenmek üzere başvuru süresinin bitiminden itibaren en geç üç (3) işgünü içerisinde ilgili Tarım İdaresine gönderilecek olup, Tarım İdaresinin başvuruları en geç 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirerek hak sahibini belirlenmesini müteakip 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51. maddesinin (g) bendine göre kiralama işlemlerine başlanacaktır."


Yorumlar (0)