banner2

banner1

banner22

Kılıçaslan tepki gösterdi

AK Parti’nin Ankara’da gerçekleştirdiği kongre sonrası değerlendirmede bulunan İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Kongreye gidenler virüse davetiye çıkarmıştır. Bu durum Emniyet ve sağlık bürokrasisini itibarsız hale getirmiştir’ dedi

GÜNDEM 24.03.2021, 13:26 Editör: Gizem Demirsoy
Kılıçaslan tepki gösterdi
banner48

‘’BAKAN’IN HİÇBİR HÜKMÜ KALMAMIŞTIR’’

Kılıçaslan: ‘’Bugün Ankara’da düzenlenen kongreye binlerce vatandaş katılım sağlamıştır. Sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyulmamıştır. Kongreye gidenler otobüslerde maske takmayarak virüse davetiye çıkarmışlardır. Bu durum Emniyet ve sağlık bürokrasisini itibarsız hale getirmiştir. Bundan sonra zaten zor olan görevlerini ifa ederlerken daha da zorlanacaklar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın acilen istifa etmesi gerekmektedir. Sağlık Bakanı’nın sözlerinin bu saatten sonra hiçbir hükmü kalmamıştır’’ diye ifade etti.

''ESNAF HAKLI''

Esnafın taleplerinde yerden göğe kadar haklı olduğunu vurgulayan Selçuk Kılıçaslan sözlerine şöyle devam etti: “15 gün önce açıklanan haritada turuncu olan iller kırmızıya döndü ama bu yerler şu an kapatılmadı. Sayın Erdoğan uygulama aynen devam edecek dedi. Sayın Erdoğan’ın bu söylemi üzerine geçen hafta kırmızı olup turuncuya dönen illeri de açmadılar'' dedi.

ADALETSİZLİK

Kılıçaslan: ''Özellikle hizmet veremeyen olan işletmelerde HES Kodu uygulamasının başlatılmasını istiyoruz. Bu iş artık tahammül edilemeyecek bir noktaya gelmeye başladı. Küçük esnafın hali perişan. Alışveriş merkezlerine, devlet dairelerine, toplu taşıma araçlarına, uçaklara otobüslere HES Kodu ile girilebilmesine izin verilirken nedense restaurant, kahvehane gibi diğer işletmeler maalesef kapalı tutuluyor. Bu işletmeleri ekmek teknesi olarak gören ve çalışan milyonlarca insan çok zor durumda. AVM’lere, devlet dairelerine tanınan bu imkanın restaurant, kafe gibi diğer işletmelere tanınmıyor olması en masum tabiriyle adaletsizliğe yol açıyor. ''diye belirtti.

HES KODU UYGULAMASI

Bu süreçte esnafa herhangi bir teşvik ve yardımın yapılmadığına da dikkat çeken Selçuk Kılıçaslan; “Sosyal devlet olmakla övünen ve sosyal devlet olduğunun her zaman altını çizen, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığını kendine özümsemiş bir devlet olarak bu durumda olmamız beni çok üzdü. Esnafımız, ''Kefen parası diye kenarda köşede sakladığımız tüm birikimiz bitti. Bu süreci devam ettirmemiz mümkün değil'' şeklinde konuşuyor. Yardımlar, teşvikler ve HES Kodu uygulamasıyla esnaflarımızın ‘acil‘ olarak desteklenmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu. Kapalı olan işletmelerde de HES Kodu uygulamasına geçilerek, yalnız bırakılan, kefen parasını dahi tüketen esnafın sesinin artık duyulması ve oluşan “adaletsizliğin” ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Kılıçaslan, “Hükümete çağrı yapıyoruz. Acil olarak bir düzenlemeye gidilmeli. Aksi takdirde ‘esnaf‘ diye bir şey kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)