banner2

banner1

banner22

Keyfiyetin faturası…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri şehrin birçok yerine vermesi gereken hizmeti birileri dağın başında keyif yapacak diye onlara veriyor.

GÜNDEM 17.02.2021, 11:29 Editör: Gizem Demirsoy
Keyfiyetin faturası…
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri şehrin birçok yerine vermesi gereken hizmeti birileri dağın başında keyif yapacak diye onlara veriyor.

Geyve’nin yüksek tepesine pansiyon yapan sonrasında imar barışıyla yapı kayıt belgesi alan bir yer var.

Günlerdir yapılan yoğun kar yağışı uygulamasına rağmen ağalar keyif yapacak diye belediye ekipleri o tesisin yolunu açıyor.

Yazıktır, günahtır ağalar.

Büyükşehir Belediyesi’nin büyük araçlarından birisinin üç gündür ağalar keyif yapsın diye orada çalışması kul hakkına girmez mi?

Madem ceplerinde paraları var ve dağ başında kar keyfi yaşamak istiyorlar bırakalım yaşasınlar. O araçlarda daha çok insanın yaşadığı bölgelerde çalışsa daha hakkaniyetli olmaz mı?

İşletmeci para kazanacak, paralı ağam keyif yapacak diye ekipler seferber ediliyor ve garibanın yolu açılmıyorsa Allah bunun hesabını sorar…

Aynı durum İstanbul’da bir belediye başkan yardımcısının akrabası diye Örencik bölgesinin tepesine gelen ve aracının yolunun açılmasını isteyen vatandaş içinde geçerli.

Eğer zenginin kar keyfi yapması için harcanan yakıtta, o bölgeye harcanan emekte hakkım varsa ben helal etmiyorum…

Büyükşehir Belediyesi yada ilçe belediyeler torpili olmayan garibana vermediği hizmeti dağ başında ki üç zengine veriyorsa….

Noktalı bölümü tamamlamayı size bırakıyorum…

****

SEDAŞ sınıfta kaldı

Uzun zamandır Sakarya’da bu kadar güzel kar yağmadı.

Toprak doydu.

Barajlara olumlu katkısı tartışmasız şahane…

Kar yağışının sürekli olması zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getirse de, kısıtlama kararları ve günler öncesinden yapılan uyarılar büyük sorun yaratmadı.

Şehrin güneyine ve kuzeyine giden ana arterlerde kazaların dışında ciddi bir sıkıntı olmadı.

Devlet her zamanki gibi iş verip takip etmediği şirketler nedeniyle vatandaşına sorunlar yaşattı.

Geyve boğazında yaşanan kazalar, Taraklı yolunun kapanması, Karayollarının tuzlama ve kar temizleme işini özelleştirmesinin sonucu yaşandı.

SEDAŞ bildiğimiz gibi. Yel esse milleti karanlıkta bırakmaya devam etti. Denetleyen, yaptırım uygulayan olmadığı için Akkök Holding yatırım yapmadan para kazanmaya devam ediyor.

Bu meseleler bilinen ve artık yeter dedirten sorunlar.

SEDAŞ her zamanki gibi sınıfta kaldı. Yaptırım uygulanmaz ise her yağmurda, karda karanlıkta kalmaya devam edecek bu şehir…

Yorumlar (0)