banner2

banner1

banner22

Kepenk kapattılar

Sakarya’da üretim yapan birçok fabrika da sıkıntılı günler yaşanıyor. Hendek OSB’de genç mobilyası üreten bir tesis kepenk kapatırken çikolata üreten bir tesis ise icradan satışa çıkarıldı.

GÜNDEM 09.08.2018, 14:19
Kepenk kapattılar
banner48

YÜZLERCE ÇALIŞAN

Hendek Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan fabrikalardan üçü zor günler geçiriyor. Sakaryalı işadamına ait genç mobilyası üreten ve geçtiğimiz günlerde deposunda büyük bir yangın çıkan tesis çalışanlarını işten çıkarıp kepenk indirdi. Yine Hendek OSB’de üretim yapan bir çikolata fabrikasına ise kayyım atandı. Fabrikanın taşınmazları icradan satışa hazırlanıyor. Ülkenin önemli fabrikalarına yan sanayi üretim yapan bir başka fabrikanın ise her an kapısına kilit vuracağı konuşuluyor. Üç tesiste yüzlerce çalışan işsiz kaldı. Emekçiler tazminatlarını alamamakla karşı karşıya

SATIŞA HAZIRLANIYOR

Sakarya 1.OSB’nin köklü firmalarından paslanmaz çelikten üretim yapan bir firmanın da ekonomik krize direnemediği bilgisine ulaşıldı. Fabrikanın piyasaya olan borçları nedeniyle icradan satışı söz konusu. Sakarya’da üretim yapan birçok sanayi döviz borçları nedeniyle zor günler yaşarken arka arkaya kapanan fabrikalar moralleri iyice bozdu.

Yorumlar (0)