banner2

banner1

banner22

Keleş’ten o karara açıklama

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, SBB Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğündeki değişim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 10.06.2020, 17:57 Editör: Ebru Bulut
Keleş’ten o karara açıklama
banner48

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü’ndeki değişim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sakarya’da Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü gibi bir görevde uzmanlık alanı Sosyoloji olan bir teknik personelin bulunmasının uygunsuz olduğunu dile getirdiklerini belirten Keleş, önerileri doğrultusunda Büyükşehir Belediye başkanlığının konu hakkında değişikliğe giderek uzmanlık alanıyla uyumlu olarak bir mühendisi bu göreve getirmesini olumlu bulduklarını belirtti.

“ÖNERİMİZE KULAK VERMESİ KIYMETLİDİR”

Başkan Keleş yaptığı açıklamasında; “CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak birinci derece deprem bölgesi olan Sakarya’da Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü gibi bir görevde uzmanlık alanı Sosyoloji olan bir teknik personelin bulunmasının uygunsuzluğunu defaten dile getirmiştik. Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığının bu konuda değişikliğe giderek uzmanlık alanıyla uyumlu olarak bir mühendisi bu göreve getirmesini olumlu buluyoruz. Bu konuda da büyükşehir belediye başkanı sayın Ekrem Yüce’nin hatalı bir uygulamada ısrar etmemesi ve önerimize kulak vermesi kıymetlidir.

“TEMEL AMAÇ MERKEZDEKİ BİNALARIN YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ OLMALI”

Kentsel Dönüşümde de temel amaç şehir ovasında tarla vasıflı arazilere yeni bina yapılması değil merkezdeki binaların yerinde dönüşümü olmalıdır. Bu esas alınarak ada bazında kentsel dönüşüm alanları belirlenmelidir. Bu konuda her fikir değerlidir. İlgili teknik odaların, sivil toplum kuruluşlarının sürece katılması önemlidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda her türlü desteğe açığız. Sakarya’mızın çıkarına olan her konuda desteğe hazır olduğumuzu bununla birlikte gördüğümüz yanlışlıklar ile ilgili olarak da ikazlarımızı yapmak kararlılığında olduğumuzu da Sakarya kamuoyuna açıklamak isteriz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Nazif 12 ay önce
her şey kötü yapılıyor muhalefetini yıkıyor ecevit keleş. bir demokrat partili olrak bunu değerli buluyorum.