banner2

banner1

banner22

Keleş İstiklâl Marşı’nın Kabulü’nün yıl dönümünü kutladı

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, yazılı basın açıklaması yaparak İstiklal Marşının Kabulü’nün 100’üncü yılını kutladı.

GÜNDEM 11.03.2021, 15:04 Editör: Ebru Bulut
Keleş İstiklâl Marşı’nın Kabulü’nün yıl dönümünü kutladı
banner48

“BÜYÜK BİR GURURLA KUTLAMAKTAYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İstiklal Marşının Kabulü’nün 100’üncü yılını kutlayarak İstiklâl Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’u andı. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş açıklamasında; “Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklâl Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

“YENİ NESİLLERE TANITMAK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ”

Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklâl mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir. Gönül ve fikir dünyamızın inşasında çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir.

KURTULUŞ MÜCADELESİNİN SEMBOLÜ

İstiklâl Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür. Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da göstergesidir. Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)