banner2

banner1

banner22

Keleş, İsmet İnönü’yü andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün vefatının 47’nci yılında anma mesajı yayınladı.

GÜNDEM 25.12.2020, 09:12 Editör: Gizem Demirsoy
Keleş, İsmet İnönü’yü andı
banner48

Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le beraber mücadele veren, Cumhuriyet’in ilanı ile Başbakanlık görevini üstlenen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, 25 Aralık 1973 tarihinde hayata veda etti. İnönü’nün vefatının 47’nci yılında CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, bir anma mesajı yayınladı. Keleş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Anadolu’nun o zor günlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında ülkesinin kurtuluşu için mücadele etmiş ve Cumhuriyet’in ilanıyla beraber demokrasinin ülkenin her bölgesinde hayata geçirilmesi için çalışmalar gerçekleştirmiş ve Türkiye’nin aydınlık yarınları için çabalamış Cumhuriyeti’mizin ilk Başbakanı ve 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü 47’nci ölüm yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Büyük bir Devlet Adamı olarak ülkesinin çıkarlarını gözeterek Kurtuluş Savaşı’nda, Lozan’da önemli başarılar elde etmiş, 2’nci Dünya Savaşı’nın o puslu ve zorlu ortamında tüm müdahalelere rağmen, üstün bir tavır ortaya koyarak Türkiye’yi o dönemden en az zarar ile savaşa girmeden çıkarmıştır. Şimdilerle adını karalamak için çabalayanlar bilmelidir ki, O’nun bu başarılı siyaset geçmişi ve kahramanlıklarla dolu hayatına leke sürmek imkansızdır” dedi.

Yorumlar (0)