banner2

banner1

banner22

Keleş iktidara yüklendi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde okuduğu ayetlerin ardından başlayan sürece CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’te katıldı. Keleş yaptığı yazılı açıklamayla Diyanet üzerinden iktidarı ‘Mağdur edebiyatı’ yapmakla suçladı.

GÜNDEM 28.04.2020, 12:47
Keleş iktidara yüklendi
banner48

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş Cuma hutbesinde Kur’an-ı Kerim’den ayetler okumasıyla başlayan sürecin devamında İnsan Hakları Derneği (İHD) suç duyurusunda bulunmuş ardından tartışmalar başlamıştı. Ankara ve İzmir Barolarının açıklamalarına siyasiler, bakanlar ve son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki göstermişti. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş yazılı bir açıklama yaparak Diyanet üzerinden iktidarı eleştirdi.

İşte Ecevit Keleş’in basın-yayın organlarına gönderdiği yazılı açıklamanın metni;

Son günlerde yine bir “TARZAN ZORDA” tiyatrosu oynanmakta. Yönetilemeyen salgın günlerinde çağdaş “karne” sistemi cebe gelen şifre ile 50 kuruşluk maskeyi bile dağıtamayanlar, hazine tam takır olduğu için çalışanlara ödeme yapılması sonucunu doğuracağı için sokağa çıkma yasağı ilan edemeyenler, vatandaşa destek olacaklarına durmaksızın 10tl para gönder mesajı atanlar Diyanet İşleri Başkanı’nın sözleri üzerinden mağdur edebiyatı yapmaya çalışıyorlar.

DİYANET’İN İŞİNİ NASA YAPSIN

Neymiş DİYANET faiz haram demiş, zina haram demiş bu yüzden eleştiriliyormuş. Her sene, sakız çiğnemek orucu bozar mı? diye soranlara nazire yaparcasına DİYANET faizi, zinayı 1400 yıl sonra yeni keşfediyorsa ancak “Günaydın” denir. Kendi merkezi bütçelerinden aldığı paya bakıldığında (Amerikan Uzay Ajansı) NASA’nın 2 katından fazla kaynak kullanan DİYANET’in faiz, zina hükümlerini ancak 1400 yıl sonra anlaması içler acısıdır.

BU AKILLARI AK PARTİ'YE VERİN

Bununla birlikte bizce DİYANET bu akılları önce AKP’ye versin çünkü AK Parti iktidarında ihtiyaç kredisi kullanımı 31 kat, tüketici kredisi kullanımı 41 kat, Konut Kredisi kullanımı 184 kat arttı. Gerçi faiz haram diyen ama her yıl bilançosunda milyonlarca lira faiz geliri elde eden bir kurumun başkalarına faiz sorusu sorması da abestir faiz hakkında konuşması da. Gırtlağına kadar faiz batağındaki hazinenin önemli bir kısmını kullanan, imam maaşlarını bunlarla ödeyen DİYANET aldığı ödeneklere faiz bulaşıp bulaşmadığını, şanş oyunları, alkollü içecek vergilerinin bulaşıp bulaşmadığını neden hiç aklına getirmiyor? Bu paralar lüks Mercedes makam araçların kapılarını açınca faiz, şans oyunları, alkollü içkiler kendilerine göre (tıpkı TOKİ kredileri gibi) caiz mi oluyor?

Yorumlar (1)
Adalı 1 yıl önce
Bu chp coronadan daha tehlikeli..evet bende müslümanım diyanet doğru söylüyor desene,diyebilsene..diliniz başka kalbiniz başka.Allah size iktidar yüzü göstermesin.