banner2

banner1

banner22

Kazancı’nın yerine Karagöz

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı görevden alındı yerine Sakaryalı Serdar Karagöz atandı. 101 yaşını kutlayan AA’da ki değişim genel müdürle sınırlı kalmadı.

GÜNDEM 07.04.2021, 13:11 Editör: Aysima Kortak
Kazancı’nın yerine Karagöz
banner48

Anadolu Ajansı'nda Şenol Kazancı dönemi sona erdi. 2014 yılından bu yana Anadolu Ajansı Genel Müdürü olarak görev yapan Şenol Kazancı'nın yerine Serdar Karagöz atandı.

YENİ YÖNETİM KURULU

Anadolu Ajansı'nın yeni yönetim kurulu; Serdar Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar, Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna'dan oluşuyor.

KARAGÖZ'LE YENİ BİR SAYFA

Uzun yıllardır medya sektöründe önemli görevlerde bulunan Serdar Karagöz'ün, 101 yaşına giren Anadolu Ajansı'na yeni bir soluk kazandırması bekleniyor.

Serdar Karagöz Kimdir?

Serdar Karagöz, 25 Mayıs 1981’de, Sakarya’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Karagöz, üniversite lisans eğitimini ise yine İstanbul'da bulunan Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde gerçekleştirdi. Karagöz, öğrencilik yıllarında üniversite bünyesinde Sosyal Bilimler kulübünü kurdu. Ayrıca burayı kısa sürede entelektüel bir platforma dönüştürdü. Her düşünce ve fikrin özgürce tartışıldığı kulüp çatısında pek çok seminer ve atölye çalışmaları organize etti. 28 Şubat Türkiye’sinin yasaklarına, düşünce, inanç ve yaşam tarzına yönelik baskılara arkadaşları ile birlikte direndi. Tüm bu zamanların ardından Karagöz, yine aynı üniversitede, İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisansa başladı. İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programı çerçevesinde arabuluculuk ve uzlaştırma eğitimi de alan Karagöz, çatışmaların yönetilmesi ve iletişimi alanlarına yoğunlaştı.

Bu yıllarda evlilik hayatına adım atan Serdar Karagöz, Zeynep isminde bir kız çocuk sahibi oldu. Zeynep'in annesiyle yollarını ayıran Karagöz, artık bekar bir erkek olarak hayatına devam ediyordu.

Yorumlar (0)