banner2

banner1

banner22

Kazalar KGYS'ye yansıdı

Sakarya'da meydana gelen 4 trafik kazası KGYS kameralarınca anbean görüntülendi. Sürücülerin dikkatsizliği ve kural ihlalleri acı sonuçları gözler önüne serdi.

GÜNDEM 17.01.2020, 12:03 Editör: Ebru Bulut
banner48

Edinilen bilgilere göre, Sakarya'nın şehir merkezi ile farklı ilçelerinde Ocak ayında meydana gelen 4 trafik kazası Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameralarına yansıdı. Meydana gelen trafik kazalarının çoğunluğunun kural ihlali sonucu olduğu ve sürücülerin dikkatsizliğinden meydana geldiği görüldü.

3 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca paylaşılan görüntülerde; Adapazarı şehir merkezi Şemsiyeli Park önündeki trafik ışıklarında kırmızı ışığın yanması ile araçlar durdu. Bu sırada arkadan gelen otomobil ise hızını alamayarak önündeki araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle 3 araç birbirine girdi.

BÜYÜK FACİAYI ÖNLEDİ

Serdivan ilçesi 32 Evler kavşağa meydana gelen kazada ise hızla giren otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybedince aydınlatma direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle direk yola devrilirken, başka bir aracın yoldan geçmemesi büyük bir faciayı önledi.

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTI

Serdivan ilçesi Eski Kazımpaşa Caddesi üzerinde kavşakta geçiş üstünlüğüne uymayan taksi ile kavşakta hızını kesmeyen motosiklet kafa kafaya çarpıştı. Motosiklet sürücüsü çarpmanın etkisi ile aracın üzerinden uçarak yola savruldu.

BELEDİYE OTOBÜSÜYLE ÇARPIŞTI

Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüs dönüş yaparken bu sırada motosikletli kuryenin de dönüş yapması üzerine çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosikletli yere savruldu.

Emniyet Müdürlüğü yayımladığı görüntülerin sonunda ‘Trafik kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Kavşaklarda geçiş önceliğine uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Hız kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)