banner2

banner1

banner22

Kaybolan gencin arkadaşları çağrıda bulundu

Cumartesi günü Sakarya Nehri’nde kaybolan 20 yaşındaki genci arama çalışmaları dört gündür sürerken, gencin arkadaşları sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak arama çalışmalarına katılmaları için vatandaşlara çağrıda bulundu.

GÜNDEM 06.07.2021, 14:34 Editör: Ebru Bulut
Kaybolan gencin arkadaşları çağrıda bulundu
banner48

NE OLMUŞTU?

Olay, Karasu ilçesi Adatepe Mahallesi üzerinden geçen Sakarya Nehri’nde 3 Temmuz Cumartesi günü öğle saatlerinde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, 20 yaşındaki Emirhan Henden nehrin karşı tarafında bulunan meradaki hayvanlarını yem vermek için botu kullanmak istedi. Hava şartları sebebi ile alabora olan botunun suda sürüklendiğini gören genç, botun ipini çekmek için suya girdi. Henden’in, suda yüzmeye başlamadan önce arkadaşlarından helallik istediği anlar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Talihsiz genç Henden’i arama çalışmalar dördüncü günde de aralıksız devam ediyor. Sakarya Nehri’nde arama çalışmalarında AFAD İl Müdürlüğü, JAK (Jandarma Sualtı Arama Kurtarma), Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü polis dalgıç ekipleri ve İl Jandarma Müdürlüğü’nden toplamda 27 personel Henden’in bulunması için adeta seferber olmuş durumda.

GENCİN ARKADAŞLARI ÇAĞRIDA BULUNDU

Öte yandan dördüncü gününde devam edilen arama çalışmalarında Emirhan’ın arkadaşları çağrı yaptı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan gencin arkadaşları, arama çalışmalarına katılabilecek ve deniz araçlarına sahip olan kişileri yardıma beklediklerini belirterek bu durumun hepimizin başına gelebileceğini vurgulayarak duyarlılık çağrısında bulundu. Sosyal medya paylaşımında şu ifadelerine yer verildi; “Cumartesi günü Sakarya Nehrinde kaybolan Emirhan Henden arkadaşımız için arama çalışmalarına katılabilecek deniz ve nehirde yardımcı olabilecek tekne vb. deniz araçları olanları yardıma bekliyoruz. Bu olay hepimizin başına gelebilir. Lütfen duyarsız kalmayalım

Yorumlar (0)