banner2

banner1

banner22

Kaya’dan miniklere büyük jest

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Anaokul ve İlkokul öğrencilerine yönelik farkındalık oluşturmak için Twitter üzerinden “Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda” temalı yarışma düzenleyen Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, çok sayıda çocuğun başvurduğunu belirterek tüm çocukların yarışmayı kazandığını söyledi.

GÜNDEM 14.05.2020, 18:24 Editör: Ebru Bulut
Kaya’dan miniklere büyük jest
banner48

YÜZLERCE ÇOCUK BAŞVURDU

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Anaokul ve İlkokul öğrencilerine yönelik farkındalık oluşturmak için Twitter üzerinden “Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda” temalı yarışma düzenlemişti. Twitter üzerinden @emniyetSakarya adresini de etiketleyerek , #KurallarAklımda  #HeryılDahaİyiye #Sakarya etiketleri ile  “Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda” sözü ile başlayarak, akıllarında kalan trafik kurallarını video çekerek paylaşan 100 miniğe ( Polis Arabası, Bebek) hediyeler verilmesi planlanmış ve hediyeler, paylaşımı en çok beğeni alan 100 çocuğa verilecekti. Yarışmaya yüzlerce çocuk başvurdu. Paylaşılan vidolar takipçiler tarafından çok beğeni ve retweet almıştı.

“YARIŞMAYI TÜM ÇOCUKLARIMIZ KAZANDI”

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Yaptığı değerlendirmede; “Öncelikle bu yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Hepsi birbirinden güzel ve anlam dolu videolar. ‘Evdeyim ama Trafik Kuralları Aklımda’ temasıyla çocuklarımız Trafik kurallarını harika bir şekilde anlattılar. Yarışmada normalde en çok beğeni alan 100 çocuğumuza vermeyi planlamıştık. Ama Koronavirüs ile mücadele evlerde kalarak bu mücadelemize destek olan minik yavrularımızı birbirinden ayırt etmek olmazdı. Yarışmayı,  tüm çocuklarımız kazandı. Yarışmaya katılan her evladımıza hediyelerini Polis Memurlarımızla göndermeye karar verdik. Kısa sürede minik yüreklerin hediyeleri adreslerine ulaştırılacaktır. ” dedi.

Yorumlar (0)