banner2

banner1

banner22

Kastamonulular iftarda buluştu

Kastamonulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, hemşehrilerini bir araya getirmek ve Kastamonu kültürünü yaşatmak amacıyla Kentpark’ ta iftar programı düzenledi.

GÜNDEM 28.05.2018, 14:30
Kastamonulular iftarda buluştu
banner48

2005 yılından beri ilimizde Soğanpazarı Caddesi Cevatbey İşhanı’nın 2. katında faaliyet gösteren Kastamonulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kastamonu kültürünü yaşatmak, hemşerilerini bir araya getirip, kaynaştırmak amacıyla cumartesi günü Kentpark’ta düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Kentpark’ta düzenlenen iftar programına Kastamonulular Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleri yoğun katılım gösterdi.

YARDIMLAŞMA AYI

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker’in de katıldığı iftarda Dernek Başkanı Hasan Baş, “Bu tip organizasyonların önümüzdeki zamanlarda daha sık olacak, Sakarya İli ve İlçelerinde ikamet eden değerli Kastamonulu hemşehrilerimize Derneğimizin kapıları her zaman açıktır. Sakarya Kastamonulular Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin organize ettiği iftar yemeğinde çok sayıda hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Ramazan Ayı, Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin daha yoğun yaşandığı bir aydır. Çevremizdeki ülkelerde yaşananları da değerlendirdiğimizde kardeşliğin, birlikteliğin, hoşgörünün ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Derneğimiz, hemşerilerimiz arasında bu güzel hasletlerin gelişmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu sebeple katılım gösteren hemşerilerimize teşriflerinden ötürü teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Yorumlar (0)