banner2

banner1

banner22

Karara sosyal medyadan tepki gösterdi

Akyazı ilçesinde Yunus Bilgin’in öldüğü, bir kişinin yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili 3 tutuklu şahıs için alınan karara tepki gösteren Ahmet Hakan Bilgin, #yunusbilginiçinadaletistiyoruz hastag’i altında paylaşım yaptı.

GÜNDEM 20.03.2021, 11:25 Editör: Ebru Bulut
Karara sosyal medyadan tepki gösterdi
banner48

NE OLMUŞTU?

Akyazı ilçesinde bir kişinin öldüğü, bir kişinin yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Taşburun Mahallesi'nde bir markete yapılan silahlı saldırıda iş yeri sahibi Yunus Bilgin'i öldürdüğü, M.F'yi ağır yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan kardeşler E.F, İ.F. ve A.F'nin jandarmadaki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Akyazı Adliyesi'ne getirildi. Savcılık sorguları tamamlanan 3 şüpheli, çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Öte yandan jandarma ve polis ekipleri adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Akyazı İlçesi Taşburun Mahallesi'ndeki bir markette alışveriş yapan M.F'ye, 30 Ağustos'ta, aralarında husumet olduğu öne sürülen kişi ya da kişilerce iş yeri dışından ateş açılmıştı. Saldırıda yaralanan M.F. ile market sahibi Yunus Bilgin, hastaneye kaldırılmış, Yunus Bilgin, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Tutuklu yargılanan Yunus Bilgin’in katil zanlıları için alınan karar ile birlikte Ahmet Hakan Bilgin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. #yunusbilginiçinadaletistiyoruz hastag’i altında paylaşım yapan Bilgin; “Ülkede adalet var değil mi, aynen var 4 yetim kız çocuğunun babalarını kasten öldürmeden yargılanan şerefsizler, 3 yıl dava sürecinin sonunda 18 yıl yediler iyi hal, dava süresi düşerse hemen hemen 10 yıla kadar yatarı oluyor. Cezalarını çekmeleri yerine daha çok onlara ödül vermek gibi oluyor. İşte ülkemizdeki adalet sistemi bu kadar basit, adalet sadece duvarda yazan bir yazı olduğunu fark ettim. Ortada bir yuvanın yıkılması ve 4 tane kız çocuğunun yetim bırakılması var üstelik çocuklardan biri daha babasını hatırlamayacak kadar küçük yaşta, rızkını kazanmanın peşinde olan adamın marketini tara birini öldür. Çocukları yetim bırak. Sonra mahkeme süreci başlasın 3 yıl sürsün sonunda 18 yıl yesinler olayın üstü kapatılsın oldu bitti sonrada çıksınlar dışarı ellerini kollarını sallayarak gezsinler adalet bu mu, adalet bu değil. Bu olaya sessiz kalma sesimizi duyur gereğinin yapılmasını arz ederim. diyerek isyan etti.

Yorumlar (1)
Osman 1 ay önce
Merak ediyorum acaba bu bir millet vekilinin çocuğu olsaydı şimdi yer yerinden oynardi idamı geri getirir idam ederlerdi ama ne olcak akyazida olan şeyler diye üstünden geçiliyor ama Allah'ın adaleti şaşmaz o adalet dagatanlar bunun hesabını öldükleri de nasıl verecekler...