banner2

banner1

banner22

Karar aşamasına gelindi

DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın Arifiye'de bulunan Lastik Fabrikası'nda öldürülmesi, 2 kişinin yaralanmasına ilişkin 1'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı davada karar aşamasına gelindi

GÜNDEM 14.07.2020, 11:30
Karar aşamasına gelindi
banner48

Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde sabah saatlerinde DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın Arifiye İlçesinde bulunan bir lastik fabrikasında öldürülmesi ve 2 kişinin yaralanmasına ilişkin 1'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı mahkeme görülmeye başladı. İlerleyen saatlerde mahkemeden karar çıkması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Olay, 13 Kasım 2018 tarihinde Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasında meydana gelmişti. Sedat U. isimli işçi, iş yerindeki görev yeri değişikliği sebebiyle sendika yetkilileri ile yaşadığı tartışma sonucunda Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’a ait taşıma ruhsatlı silah ile Karacan’ı başından, yanında bulunan aynı sendikanın Mali Sekreteri Mustafa Sipahi ile Sendika Temsilcisi Osman Bayraktar’ı da hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralamıştı. Yaşanan olay sonrasında sendika başkanı Karacan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, zanlı Sedat U. ise olayda kullandığı silahla birlikte bindiği ticari taksi ile kaçmaya çalışırken polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yorumlar (0)