banner2

banner1

banner22

Kamusal bir görev icra ediyorlar

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, halkın haber alma hakkı için fedakârca çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

GÜNDEM 10.01.2021, 10:36 Editör: Aysima Kortak
Kamusal bir görev icra ediyorlar
banner48

Tumbaz yayınladığı mesajında "Ülkemizde ve dünyanın her yerindeki gelişmeleri topluma en doğru şekilde ulaştırma görevini yürüten, tarafsız haber alma özgürlüğünü sağlayarak önemli bir görevi icra eden gazetecilerin aynı zamanda kamusal bir görevi de yerine getirdiklerini kaydetti. Teknoloji ile insanların bilgiye ulaşması ve bu bilginin de doğru ve güvenilir olması son derece önemlidir. Bunun da çok hızlı bir şekilde olması gerekiyor. Halkın habere ulaşması açısından mesai mefhumu gözetmeksizin haberi ve bilgiyi bizlere ulaştıran basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUM

Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlimizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. Mesleğini tarafsız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla sürdüren tüm değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)