banner2

banner1

banner22

Kahreden rapor

Serdivan’da 3 Aralık günü meydana gelen trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Medeni Tazegül’e çarpan otomobil sürücüsü Senanur Ç. hakkında daha önce gözlem altına alındığı Eskişehir Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden rapor çıktı. Raporda, Senanur Ç.’nin ‘olay tarihinde cezai ehliyetinin olmadığı’ yönünde karara yer verildi.

GÜNDEM 18.01.2020, 16:24 Editör: Aysima Kortak
Kahreden rapor
banner48

NE OLMUŞTU?

Serdivan İlçesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası 58 yaşındaki Medeni Tazegül, evinden ayrılarak yürüyüş yaptığı sırada sürücü Senanur Ç. idaresindeki otomobil; aşırı hız nedeniyle sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce Medeni Tazegül’e çarpmış, ardından 1 hafif ticari araca çarptıktan sonra durabilmişti. Olayın hemen ardından sürücü Senanur Ç., kendisini cinlerin kovaladığını iddia ederek araçtan inerek kaçmaya çalışmış ancak çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanmıştı. Emniyet ve Savcılıktaki ifadesi sırasında çelişkili davranışları nedeniyle aile avukatının talebi doğrultusunda adli psikiyatri bölümüne sevk edilen Senanur Ç., Eskişehir Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 3 hafta boyunca takibe alınmıştı.

KARAR ÇIKTI

Daha öncede psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 23 yaşındaki sürücü Senanur Ç. hakkında 3 haftadır yürütülen incele doğrultusunda dün ilk rapor hazırlandı. Hastane yönetimi tarafından hazırlanan raporda, Medeni Tazegül’ün ölümüne sebep olan kazada otomobili kullandığı belirlenen Senanur Ç.’nin hızlı gelişen ve ya kısa sürede gerçekleşen ‘Akut Psikotik Bozulması’ teşhisi konulduğu belirtilerek olay tarihinde cezai ehliyetinin olmadığı yönünde karar verildi. Bu kararın resmi yazısı ve rapor dün Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

KIZI SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan kazada hayatını kaybeden Babası Medeni Tazegül için daha öncede sosyal medya üzerinden yardım isteyen ve sürücü Senanur Ç.’nin yargılanması için imza kampanyası başlatan Damla Tazegül Üstün, karara sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Damla Tazegül Üstün, “Davamızın gidişatına yön verecek olan hastane raporu çıkmıştır. Senanur Ç. adındaki katil için “Akut Psikotik Bozukluk” yani şizofren tanısı konularak rapor sonuçlandırılmıştır. Yani bu kızın babam içinde başka canlar içinde ceza ehliyeti yoktur. Bundan sonra kaldırımda sizinde canınızı alırsa eğer cezası yoktur denilecek unutmayın. Annesi yine arabayı verim 4 yaşındaki çocuğuyla yanına oturup sohbete gidiyorduk diyecek, babası daha önce hoca efendimize götürdük diyecek ve bu işte burada kapanıp gidecek. Ama asla pes etmeyeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)