banner2

banner1

banner22

Kadın kooperatifleri Serdivan AVM’de

Kadın kooperatiflerinde üretilen ürünler Serdivan AVM'de görücüye çıktı. 14-18 Temmuz tarihleri arasında satış yapacak Kadın kooperatiflerine Serdivan AVM ev sahipliği yapacak.

GÜNDEM 14.07.2021, 16:49 Editör: Nisa Çoban
Kadın kooperatifleri Serdivan AVM’de
banner48

Haberlisin.com

Kooperatifler, satışa sunduğu ürünleri ve projenin hayata geçiş hikayesini anlattı.Ürünlerinin tamamen organik olduğunun altını çizen Karapürçek Kadın Kooperatif Başkanı Elda İbil “Her şey el emeği. Hiçbir makine kullanılmadı” dedi.Ürünlerini tanıtma teklifini Karapürçek Kaymakamı Gökay İçen’in yaptığını ifade eden İbil; “Hocaköyünde merkezinde kurulduk, işletme yeri orada. 9 kadın çalışanımız var. Muhtarımız Ali İbil ise büyük destekçimiz” dedi.

“EN BÜYÜK HAYALİMİZ ÜRETİM TESİSİ”

Geyve Kozan Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi bu yola nasıl baş koyduklarını anlattı. Kooperatifin Başkanı Şadan Ercenik’in öncülüğünde kurulduklarını aktaran kadınlar; “9 kadın girişimci olarak başladık. Kadınlarımızın çalışkanlığı her daim her ön plandaydı. Sakarya nehrinin kıyısında bulunan kozan köyümüzün verimli topraklarında kendi yetiştirdikleri sebze ve meyveleri işleyerek üretilen reçel marmelat tarhana vb ürünleri çıkardık ortaya ve Instagram adı altında satışa sunduk. En büyük hayalimiz bu yolda kendimize ait üretim tesisimizin olması” dedi.

KADINLARIN GÜCÜ

Ayva Çiçeği Geyve Kadın Kooperatifi kadınları 10 kişilik bir kadro olduklarını aktararak; “Müdürümüz Sevilay Çınar yardımıyla beraber kurulmuş bir üretim merkeziyiz. Kadınların gücünü göstermek amacıyla belediye şirketine satıyoruz. Her şey organik kadınlarımız sigortalı ve maaşlıdır” diye konuştu. Heyecanlarını dile getiren Kadın Kooperatifleri vatandaşı ürünlerini tatmaya davet etti. 

Yorumlar (0)