banner22

Kaç kişi karantinada?

Koronavirüs salgını nedeniyle yeni tedbirlerin hayata geçmesiyle şehirdeki karantina sayısı düşmeye başladı. Haberlisin.com, son 2 haftada şehir genelinde evlerinde karantinada olan kişilerin sayısını karşılaştırdı…

GÜNDEM 24.12.2020, 13:19
Kaç kişi karantinada?
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

KAÇ KİŞİ KARANTİNADA?

banner84
Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgınının yeniden pik yapmasının ardından Sakarya’da günlük vakaların 1500’lere ulaştığı günler geride kalırken alınan tedbirler meyvesini vermeye başladı. Günlük 2 bin test yapılan ve pozitif vaka sayılarının günlük 400’lere kadar düştüğü Sakarya’da hastane doluluk oranları da düşmeye başladı. Haberlisin.com tarafından özel olarak edinilen bilgilere göre; geçtiğimiz hafta 1700’lere dayanan karantinadaki hasta sayısı, bu hafta itibariyle 950’nin altına düştü.

SAYI DÜŞÜYOR!

Şehir genelinde 1700’lerden 950’nin altına düşen karantinadaki hastaların evlerinde karantina altında olduğu ve bu sayıya pozitif olmasa da temaslı olduğu için karantinada olanlarında dahil olduğu belirtilirken sayıların düşmesi sağlık çalışanlarına da rahat nefes aldırdı. Yoğun çalışma saatleri nedeniyle 1 yıldır zor günler geçiren ve hastalık kapmalarına rağmen çalışmaya devam eden sağlıkçıların sayıların bu şekilde düşmeye devam etmesi durumunda izin kullanabilmeye başlayacakları ve mesai sürelerinin daha kısalabileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)