banner2

banner1

banner22

Kablosuz elektriği denediler

Adabilim Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri Fen Bilgisi dersi kapsamında işlemiş oldukları 'Elektrik Devre Elemanları' konusu hakkında detaylı bilgi almak ve uygulamalı örneklerini görmek amacıyla Sakarya Endüstri Meslek Lisesine ziyarette bulundu.

GÜNDEM 24.05.2018, 13:04
Kablosuz elektriği denediler
banner48

İlgilerini çekti

Ziyaret boyunca öğrenciler Elektronik Öğretmeni Tamer Şahin nezaretinde Elektrik-Elektronik atölyelerini gezdiler.  Gezide öğrencilere ilk olarak bölümde kullanılan ekipmanların tanıtımı ve çalışma alanları anlatıldı. Daha sonra öğrencilerle birlikte derslerde yapılan bazı deneyler yapılarak deneylerin amacı anlatıldı. Özellikle elektrik akımının kablosuz iletiminin gösterildiği Tesla Bobini deneyi öğrencilerin çok ilgisini çekti. Okul içinde bu ve buna benzer birçok önemli çalışmanın yapıldığını belirten Elektronik Öğretmeni Tamer Şahin bölümün amacının Elektrik Elektronik Teknolojisi alanında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Adabilim Okulları Fen Bilgisi Öğretmeni Didem Ünsal ise ziyaret ilgili kendilerini vakit ayıran öğretmenlere teşekkür ederek “Öğrencilerimiz için farklı bir deneyim oldu. Daha önce görmedikleri birçok ekipmanı tanıma ve inceleme fırsatı buldular. Biz Adabilim Okulları olarak bu tür gezileri fırsat buldukça yapıyor ve derslerde işlemiş olduğumuz konuları pekiştirerek daha kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)