banner2

banner1

banner22

Kabine toplanıyor

Kabine bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Kurban Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek kabinenin gündemi yoğun.

GÜNDEM 27.07.2020, 10:48 Editör: Ebru Bulut
Kabine toplanıyor
banner48

GÜNDEM YOĞUN

Kabine bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında, salgın ile mücadele ve Kurban Bayramına yönelik muhtemel tedbirler konu başlıkları arasında olacak. Özellikle vaka sayılarının arttığı şehirler başta olmak üzere 4 günlük tatil boyunca kalabalıktan kaçınılması, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını öne çıkaracak uyarılar üzerinde duruluyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kabine üyelerine vaka sayılarıyla ilgili illerdeki son durumu içeren bir sunum yapması bekleniyor. Toplantıda, 4 günlük tatil boyunca sokağa çıkma yasağı veya şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulamasına yönelik herhangi bir kararın çıkması beklenmiyor. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda bayram namazında maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda yeni önlemlerin alınması bekleniyor.

OKULLARDA ALINACAK EK TEDBİRLER DEĞERLENDİRİLECEK

Yine, toplantıda 31 Ağustos'ta açılması planlanan okullarda alınacak tedbirler de değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bu yıl pandemi nedeniyle hayata geçirilmesi planlanan hibrit eğitim sistemiyle ilgili kabine üyelerine bir sunum yapması planlanıyor. 24 Temmuz'da 86 yıl aradan sonra ilk cuma namazının kılındığı Ayasofya'ya yönelik gelişmeler de konu başlıkları arasında. Konunun yurt dışı yansımaları da kabine toplantısının gündeminde olacak. Kabine toplantısında, Libya ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de masaya yatırılacak.

Yorumlar (0)