banner2

banner1

banner22

Jandarma’nın karşısına 5 bin konut

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kentsel dönüşümle ilgili yapılan çalışmayı aktarıp Erenler’e 5 bin konut yapılacağını duyurdu. Başkan Yüce dönüşümde gaza basacaklarını söyledi

GÜNDEM 12.04.2021, 16:07 Editör: Gizem Demirsoy
Jandarma’nın karşısına 5 bin konut
banner48

HERKES YERİNDE KALMAK İSTİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Nisan ayı meclis toplantısında dönüşüm ile ilgili yapılan çalışmaları aktardı. Kentsel Dönüşümle ilgili açıklama yapan Başkan Yüce, “Depremle ilgili neler yapılacağına yönelik çalıştaylarımız tamamlandı. Her kesimden görüş aldık. Hiç kimse mevcut yerini terk etmek istemiyor. 5 katlı bina 3 kata düşürülecek ve iki kattakiler rezerv alana gidecekti ama bunu kimse kabul etmiyor. Grup toplantısında milleti başka yere taşımama kararı aldık. Aynı mevcut yerinde deprem yönetmeliğine uygun binalar yapma kararı aldık. Bakanlığımıza dosyaları gönderiyoruz”.

JANDARMANIN KARŞISINA

Başkan Yüce “Kentsel Dönüşümle ilgili çalışmalarımızı başlatıyoruz. Dönüşümde gaza basacağız. Erenler'de Jandarma Alay Komutanlığımızın karşısında rezerv bir alanımız var. Orayla ilgili projeler hazırlandı. Bakanlığımıza onay için sunacağız. Bakanlıktan onay gelirse oraya 5 bin konutlu yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Erenler’de yeni bir şehir kurmak için çalışmaları başlatıyoruz. Yarından itibaren biz de o projemizi bakanlığa göndereceğiz” dedi.

Yorumlar (0)