banner2

banner1

banner22

Jandarmadan duygulandıran anı

Afrin’de görev yapan Türk Askerlerinin çocuklarla yaşadıkları anılar duygulandırdı. Parası olmayan ve ile ilkel bir dönme dolaba binemeyen çocukların yüzünde tebessüm oluşması için tüm çocukların parasını ödeyen askerin hareketi Türk’ün merhametini bir kez daha gözler önüne serdi.

GÜNDEM 15.01.2021, 12:32 Editör: Ebru Bulut
banner48

DUYGULANDIRAN ANILARINI PAYLAŞTILAR

Afrin’de görev yapan Jandarma personellerinin hatıraları duygulandırdı. Afrin’de görev yapan Jandarma personelleri, savaş sonrasında darmadağın olan yerleşim yerlerinde yaşayan çocukların ilkel de olsa inşa ettikleri dönme dolaba binerken denk geldikleri anıları paylaştı. Sadece parası olan çocukların bindirildiğine ve parası olmayanların ise hüzünle arkadaşlarını kenarda izlediklerine şahit olan Jandarma personelleri, dönme dolabın sahibini yanına çağırarak tüm çocukların binebilmesi için gereken parayı ödedi. Kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Jandarma personellerine çocuklar “Komanda, komanda” şeklinde tezahüratı, ekiplerin duygu dolu anlar yaşamasına sebep oldu.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Cebinde Suriye parası ve çikolata ile dolaşan Türk askerleri, yolunu kesen savaş mağdurları çocuklara hem harçlık hem de çikolata vererek çocukluk duygularını geri kazandırma ve gönül köprüsü kurmanın peşinde.

Yorumlar (0)