banner2

banner1

banner22

Jandarma personelleri ödüllendirildi

Akyazı’da 2 jandarma personelinin karşıya geçmek için bekleyen yaşlı adamı sırtında yolun karşısına geçirmesi olayının ardından Albay Cengiz Yiğit, 2 jandarma personelini örnek davranışından dolayı ödüllendirdi.

GÜNDEM 15.01.2020, 12:00 Editör: Ebru Bulut
Jandarma personelleri ödüllendirildi
banner48

İlk olarak Haberlisin.com muhabirleri tarafından ortaya çıkarılan olayda; 11 Aralık Çarşamba günü Akyazı İlçesi Adliye Kavşağına gelen yaşlı adam, yoğun trafik nedeniyle yolun karşısına geçemeyince çaresizce beklemeye başladı. Trafikteki araçların hiç biri durup yaşlı adama yardım etmezken o sırada İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan ve evlerine gitmek üzere birlikten ayrılan 2 Jandarma personeli, yaşlı adamı fark edince araçlarını durdurarak yardıma koştu. Yaşlı adamın yanına gelen 2 Jandarma personelinden biri trafiği durdururken diğeri ise yürümekte zorluk çeken yaşlı adamı sırtına alarak karşıya geçirdi.

ÖDÜLLENDİRİLDİ

Herkes tarafından takdir toplayan bu davranış sonrası Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, Mürsel Altun isimli yaşlı ve hasta vatandaşı sırtına alarak karşıya geçiren Uzm.J.VI.Kad.Çvş. Mehmet Tekin ile trafiği durdurarak şahsın karşıya geçirilmesinde yardımcı olan J.Uzm.Çvş. Sadık Üstün’e yapmış oldukları bu davranış sebebiyle teşekkür ederek 2 jandarma görevlisini bu örnek davranışlarından dolayı takdir ve hediye ile ödüllendirdi.

“HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Yaşlı amcayı sırtına alarak yolun karşısına geçiren Uzm.J.VI.Kad.Çvş. Mehmet Tekin yaptığı açıklamada; “Yaptığım bu eylem insanlık adına bir anlam bulmuş ise ne mutlu bize. Jandarma olarak her zaman vatandaşımızın hizmetindeyiz. Vatandaşımızın başımızın üzerinde yerleri vardır. Mürsel Altun amcaya yaşamında sağlık ve mutluluklar dileriz” ifadelerine yer verdi

Yorumlar (0)